З новим роком, друзі!

Дай, Боже, нам любові і тепла,

Добра в сім'ї і затишку в оселі,

Щоб миру й щастя музика текла

В різдвяні свята – щедрі і веселі!

Хай здійснює бажання рік Новий,

БДПУ – хай далі процвітає!

З чудовим святом, радості і мрій

Ми щиро і сердечно Вас вітаєм!

 

«Університетське Слово»

 

Здійснюючи дитячі бажання…

Не важливо, скільки тобі років, бо якщо ти маєш мрію, вона обов’язково здійсниться. Особливо це відбувається в передноворічні дні, коли кожен чекає приємних миттєвостей. Але не менше хвилювання викликає дарувати комусь радість. Дуже приємно бачити усміхнені дитячі обличчя, чути веселий сміх.

Уже стало доброю традицією для студентів факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв напередодні нового року відвідувати Бердянську загальноосвітню санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів. Діти, які тут перебувають, – великі мрійники, але, як правило, у Святого Миколая вони просять небагато, бо точно знають, що може подарувати їм справжні хвилини радості.

Зранку цього дня, як не дивно, природа зачарувала своїми візерунками, створивши піднесений настрій і підготувавши до наближення свята. Цього найбільше чекають діти, які не мають щоденної любові та підтримки рідних, проживають в інтернатних закладах. Заздалегідь підготувавшись і зібравши чимало подарунків (канцелярське приладдя, солодощі, іграшки, одяг тощо), студенти як незвичайні чарівники показали дітям справжню казку. Так, майбутні хореографи (Дід Мороз, Снігурка, Маша та Ведмідь, Колобок, Червона Шапочка, Вовк, Кощій безсмертний, Снігова Королева та її слуги) настільки природно грали свої ролі, що байдужого не залишилося жодного серед присутніх. Здавалося, навіть дорослі вірили в чудеса, а тому раділи разом із дітьми. Артисти повністю змогли вжитися у свої ролі, і склалося враження, немовби й справді ти знаходишся в казковому світі.

Такі зустрічі необхідні дітям, бо вони з нетерпінням чекають не лише подарунків, а й спілкування, уваги, якою щедро ділилися студенти.

1 2

3 4

5


«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами студентської ради факультету ФППОМ)

 

Добрі справи творити – приємно!

Протягом грудневих свят вихованці закладу «Турбота» одержували від викладачів кафедри прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ невеличкі солодкі подарунки, від смакування яких діти отримували задоволення.

Напередодні новорічно-різдвяних святкувань викладачі кафедри надали підтримку дівчинці з церебральним паралічем, яка відвідує «Академію ремесел», придбавши кондитерські вироби,  виготовлені нею власноруч. Зібрані кошти пішли на операцію дівчинки.

137 viber_image_1

 

Інна Сєчіна, Ганна Мицик,

асистенти кафедри
прикладної психології та логопедії

 

Світлини з архіву кафедри

Не з порожніми руками

до хлопців на фронт відправляться незабаром університетські "нашоатлантівці". Сотні кілограмів новорічно-різдвяних гостинців знову поїдуть на передову від небайдужих бердянців. 

Сьогодні, 27 грудня,  Анетта Омельченко та Степан Герилів поповнили фронтовий вантаж і зібраними подарунками від учнівсько-педагогічного колективу Бердянської спеціалізованої школи № 16 (директор – Наталія Кондратюк). 

Волонтери не вперше отримують тут продукти харчування, медикаменти, засоби особистої гігієни, листи, листівки, плакати для захисників і щоразу дякують школярам і їхнім наставникам за милосердя, патріотизм, небайдужість…

1 2

4 5


НАШІ АТЛАНТИ 

Круїз Новорічною планетою

Напередодні новорічних свят у Художньому музеї імені І. Бродського відбувся святковий концерт «Круїз по новорічній планеті», який підготувала кафедра теорії і методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ (завідувач – О.В.Мартиненко). Студенти та викладачі  разом із авторами проекту Г. Ю. Гайнетдіновою і С. М. Сергієнко запропонували слухачам відправитися в незабутню новорічну подорож – круїз новорічною планетою. При всьому розмаїтті традицій новорічні та різдвяні свята в різних країнах мають спільні риси: це прощання зі старим роком, сподівання, що неприємності залишаться у минулому, а в новому році все зміниться на краще. Утім, аби святкові побажання здійснювалися, кожна країна дотримується своїх новорічних звичаїв.

На концерті ведучі – П. Семененко та О. Джупанов розповіли слухачам про новорічні звичаї Англії, Франції, Америки, Польщі, Туреччини, Аргентини, Бразилії, України. Звучала музика композиторів цих країн – інструментальна,  вокальна. У цей святковий вечір слухачі відчули гітару, фортепіано, баян, флейту, які професійно звучали, завдяки виконавцям  П. Косенку, М. Лук’янчикову, які є лауреатами Міжнародних конкурсів; О. Русанову, О. Звєряєвій, Є. Крупіну, М. Любенчуку, І. Дем'янцю. Вокальні твори звучали у виконанні У. Єгорової, Д. Ілікчиєвої,  А. Макаренко, також лауреатів Міжнародних конкурсів;  Ю. Махотіної, вокального ансамблю під керівництвом  І. Пащенко. На концерті відбулися прем’єри авторських творів – пісні Ю. Махотіної «Новорічна», інструментальної композиції О. Русанова «Азовська самба»  у виконанні авторів. Прикрасою вечору були хореографічні композиції   студентів-хореографів:  Ю. Ярошенко, Л. Пелих, М. Лисихун,  Н. Солонського, О. Лисака.

Як завжди, публіка тепло приймала кожного учасника концерту, бурхливими оплесками нагороджуючи  виконавців. Технічне забезпечення здійснювали Ю. Смаковський, О. Матвєєва. Спонсором проекту став профком БДПУ (голова – В. Г. Лола). Наприкінці святкового концерту керівники проекту Г. Ю. Гайнетдінова та С. М. Сергієнко подякували виконавцям, директору Художнього музею ім. І. І. Бродського М. М.Бучакчійській, а також усім, хто брав участь у підготовці святкового вечора, запросивши глядачів на нові зустрічі зі святом мистецтва.
 

25531887_2069859519912203_7624911440433005159_o 25587927_2069859526578869_5153577484744926720_o

25586846_2069859523245536_6273017249041221037_o

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами

Г. Гайнетдінової та С. Сергієнко)

Феєрія мандрів «Картопелька – картопля!»

   …Ось уривок із Шевченкового послання «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Україні…»:

«… І на Січі мудрий німець

Картопельку садить,

А ви її купуєте,

Їсте на здоров’я

Та славиться Запоріжжя.

А чиєю кров’ю

Ота земля напоєна,

Що картоплю родить, –

Вам байдуже «Аби добра

Була для городу!».

Саме ці слова, написані Кобзарем у грудні 1845 року, спонукали циклову комісію з підготовки молодшого спеціаліста з ресторанного обслуговування та виробництва харчової продукції Бердянського економіко-гуманітарного коледжу БДПУ, спільно зі студентами групи КПД, провести своєрідну науково-практичну конференцію на тему: «Картопля не пуста, сама летить в уста» за методом проекту з елементами ділової гри.

Позаурочний науково-практичний захід було побудовано за принципом феєрії мандрів у країну «Картопелька – картопля» за своєрідним картопляним маршрутом:

Картопляні вміння та навички приготування та демонстрування картопляних страв «Ах картопля, смакота!».

Картопляна країна знань «Картопля – другий хліб».

Картопляна читальня.

Картопляна майстерня.

Козацький курінь з макітрою картопля.

Феєрія мандрів: «Картопля від Іспанії до Кореї».

Картопляний банкет.

Яскравою «зупинкою» картопляних мандрів стала виставка святкових різдвяних страв із картоплі Української стародавньої кухні – це картопляники, картопляні деруни, картопляні книші, картопляні галушки зі смальцем, картопляні пляцки, картопляні: крокети, зрази, котлети. Особливий інтерес визвала стародавня але осучаснена українська страва «Картопля запечена з салом», ще картопля «Гратен» та авторська картопляна делікатесна страва майстра виробничого навчання коледжу Лариси Ярошенко – пиріг «Кубате».

Науково-практичний захід супроводжувався калейдоскопом різноманітних приказок, прислів’їв, загадок про картоплю, презентаціями, пісенно-танцювальним відео супроводом фольклорного гурту «Червоні маки», дуету «Червоне і чорне» з піснею «Картопелька – картопля», цікавим інформаційним матеріалом студентів-гуртківців наукового студентського гуртка «Ресторатор», членів циклової комісії Лариси Паленкової, Олени Федорець, Романа Богданова та інших.

Науково-практичний позаурочний захід дав можливість заново познайомитися з добре відомим овочем – картоплею, яка, до речі, розпочала вперше споживатися на Україні саме Запорізькими козаками як «трофеї» і вирощуватися саме у Запорізькому краї («за порогами»).

Захід розкрив невичерпні багатства Української кухні, ознайомив присутніх зі світовими картопляними брендами, такими як іспанська картопляна «Тортілья», картопля по-французьки, картопля по-корейськи; з лікувальними властивостями картоплі та з використанням картопляної сировини в різних галузях промисловості. Картопляна науково-практична феєрія мандрів згуртувала студентів, викладачів та майстрів виробничого навчання навколо однієї навчально-виховної мети та науково-пізнавальної роботи – це картопля, продемонструвавши вміння працювати всім учасникам заходу в одній команді з прагненням до самоосвіти, самовдосконалення, це дало новий поштовх до розвитку кожним свого творчого потенціалу, професійної майстерності та компетентності.

Готується наступна науково-практична подорож у країну: «Український гарбуз».

Тож, до наступної зустрічі.

 IMG_20171220_130532

IMG_20171220_124149 IMG_20171220_123346

 

 

Галина Сенченко,
голова циклової комісії коледжу

Світлини з архіву коледжу

 

Три дуже насичені столичні дні

Найактивніші  представники органів студенського самоврядування різних вишів України недавно збиралися  в Києві на форумі “Student Action-ефектині туденські організаціїї» від Британскої, де проходили дуже цікаві лекції та тренінги.

Як формувати команду дізнавалися зі  спікером Христиною Голинською, яка наразі є викладачкою Київської школи економіки, а раніше протягом 7 років викладала в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрах політології та публічного врядування. Вона розповідала, як побудувати команду мрії, яка блискавично управлятиме всіма проектами, як її розвивати та мотивувати.

Ще один спікер форуму – Михайло Винницький – радник Міністерства освіти і науки України, голова експертної групи з реформування вищої освіти Національного офісу Еразмус+ в Україні. Він розповідав, що мають розвивати у студентів студентські організації та що потрібно, аби їхня робота мала вплив.

Ми мали змогу поспілкуватися з Аароном  Портером –  провідним експертом Фундації лідерства Великої Британії. Під час форуму Аарон розглядав  різні види студентських організацій, розповідав, яким чином побудувати комунікацію із керівництвом університету та зробити її якомога ефективнішою. А ще ділився найцікавішими кейсами з Великої Британії.

Зустрічалися також із головою департаменту Вищої освіти Олегом Шаровим, який розказував про новий закон про вищу освіту, а також студентські права і обов’язки.

Були зустрічі з головою Британської Ради в Україні паном Саймоном Вільямсом.

Студенти провели три дуже насичені дні, повернувшись до рідних вишів із купою креативних ідей стосовно вдосконалення роботи органів студентського самоврядування.

1 3  

4 

2 5

 

Микола Оверченко,
студент БДПУ,
учасник форуму

Світлини з архіву автора

Офіційним тоном – про Антона?

   Про нього – студента факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ Антона Сердюченка – дійсно офіційно щось говорити й не личить, не пасує, бо завжди – усміхнений, життєрадісний, вже своїм тільки виглядом спонукає кожного з нас до звичайного життєдайного тепла… Але сьогодні мушу офіційно, бо щойно надійшло ось таке повідомлення: наш Антон – у СПИСКУ переможців конкурсного відбору, рекомендованих Комісією для проходження стажування в Апараті Верховної Ради України з 22 січня по 20 липня 2018 року!

Про Антона, як про активного, успішного студента, можна багато говорити-писати, але ліпше зайти на сайт «Університетського Слова» (https://us.bdpu.org.ua/), набрати в пошуковій системі «Антон Сердюченко» й одразу про нього можна багато чого цікавого дізнатися…

…Мені пригадався травень 2015 року, коли з ініціативи випускниці БДПУ Вікторії Лутчак, яка в цей час проходила подібне стажування у ВРУ, возив групу наших студентів на екскурсію до Верховної ради. Вже тоді запримітив Антона-першокурсника, його активність, не тільки ненаситну жадобу до знань, а його працелюбність, людяність, скромність, простоту…  Отоді ж, у стінах Верховної ради, ніби по-доброму наврочив Антонові: «Ти ще повернешся сюди!..».

Привітаймо Антона із цілком заслуженим визнанням його досягнень у стінах рідного БДПУ!

1 3

4 6

5  7

8 9

11

Степан Герилів,
журналіст,
редактор «УС»

Світлини з архіву «Університетського Слова»  
 

Про все, чим можна пишатися

Сьогодні, 26 грудня,  в головній актовій залі університету зі своїм другим річним звітом на посаді ректора БДПУ виступав професор Ігор Богданов під час конференції колективу університету в рамках умов трудового контракту з Міністерством освіти і науки України. Його доповідь перед представниками факультетів, студентства, інших університетських структурних підрозділів за регламентом  вмістила все, чим може пишатися колектив БДПУ в цілому і кожен його представник, зокрема.

Під час звітного виступу Ігор Тимофійович щиро здоровив усіх із Новим роком і Різдвом Христовим, зичив здоров’я, творчого натхнення, нових вражень і досягнень, поваги один до одного, гармонії в сім’ї та трудових колективах, миру та злагоди в рідній Україні…

Конференцію вів голова комітету профспілки БДПУ, доцент кафедри трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти БДПУ, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола.

На завершення конференції ректор Ігор Богданов, проректор Вікторія Ліпич та голова профкому Віталій Лола вручили майже двом десяткам представників колективу БДПУ нагороди та відзнаки профільного міністерства, кабінету міністрів тощо. Серед нагороджених – Марина Богданова, Вікторія Жигірь, Віталій Ачкан, Віталій Гнатюк, Еліна Олійник, Ольга Яланська, Анастасія Носко, Геннадій Шишкін та інші.

…Із звітною доповіддю ректора на конференції колективу університету можна буде ознайомитися в перших числах січня наступного року на офіційних сайтах БДПУ та «Університетського Слова». 

_DSC3055 _DSC3058

_DSC3068 _DSC3073

_DSC3088 _DSC3090

_DSC3099 _DSC3105

_DSC3118 _DSC3125

«Університетське  Слово»

Світлини  Дмитра Бакарджиєва
(Студклуб) 

 

 

Презентація книг бердянських професорів в Українському Католицькому Університеті

Професори БДПУ Ігор Лиман і Вікторія Константінова були запрошені до Українського Католицького Університету (УКУ, Львів) презентувати дві свої книги, присвячені історії консульських установ у Північному Приазов’ї. 21 грудня 2017 р. кафедра світової історії нового і новітнього часу УКУ презентувала свою колективну монографію «Архіви консульських установ іноземних держав як джерело до вивчення української історії ХІХ – початку ХХ століть» (Львів: Видавництво УКУ, 2017, 152 с.), а бердянські професори – монографії

Вікторія Константінова, Ігор Лиман, Анастасія Ігнатова. Європейське спрямування Північного Приазов’я в імперську добу: британські консульські рапорти про італійське судноплавство. — Бердянськ: ФО-П Ткачук О. В., 2016. — 184 с. Текст англ., укр. (http://ri-urbanhistory.org.ua/library/konstantinova-liman/European_Vector_of_the_Northern_Azov.%20British%20Consular%20Reports.pdf ) і

Лиман Ігор, Константінова Вікторія, Данченко Євген. Британський консул і промисловець Джон Грієвз. — Бердянськ: Видавець Ткачук О. В., 2017. — 200 с. Текст англ., укр. (http://ri-urbanhistory.org.ua/library/konstantinova-liman/John%20Greaves.pdf ).

Презентація монографій_21.12.2017

(За інформацією НДІ Історичної урбаністики)

 

Ас германістики

З нагоди 60-річного ювілею доцента Богдана Валерія Володимировича

25 грудня 2017 року відзначає свій ювілейний день народження кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Бердянського державного педагогічного університету – Богдан Валерій Володимирович.

«Вчителям вручено чудову посаду, вище за яку нічого не може бути під цим сонцем». Ці слова Яна Амоса Коменського якнайповніше символізують долю нашого ювіляра – фахівця-германіста, мудрої людини і гарного товариша та колеги.

Увесь плідний професійний шлях Валерія Володимировича пройшов під спільним знаменником – англійська мова. Саме мова Шекспіра і Діккенса стала предметом професійної діяльності та справжнім захопленням для нього.

У 1983 році Валерій Володимирович закінчив з відзнакою відділення романо-германської філології філологічного факультету Дніпропетровського державного університету. І з цього часу він невпинно і з натхненням викладає англійську мову своїм учням у ЗОШ № 11, 15 і 16 м. Бердянська і студентам вишів – АРІУ і БДПУ. Свої ж організаторські здібності Валерій Володимирович застосовував на посаді завідувача кафедри романо-германської філології (1996, 2012).

Крім власне викладацької діяльності, Валерій Володимирович з успіхом працює в науці. З під його пера вийшло багато наукових публікацій, статей, посібників та підручників, присвячених актуальним питанням сучасної германістики. Науковий інтерес до синтаксису англійської мови логічно втілився у кандидатську дисертацію «Синтактика, семантика, прагматика англомовних приєднувальних конструкцій і складних речень з підрядним зв’язком» (10.02.04 – германські мови), захист якої відбувся 2006 року в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна.

За вагомий внесок у розвиток вищої школи, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність та багаторічну сумлінну працю В. В. Богдан нагороджений Грамотою управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2006) та Грамотою ректора Запорізького національного технічного університету (2008), Грамотою Бердянського державного педагогічного університету (2011), Грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (2012). Ці нагороди засвідчують особливий внесок іменинника в удосконалення процесу навчання й виховання студентської молоді та підготовки висококваліфікованих фахівців-германістів.

Та неоціненну подяку Валерію Володимировичу висловлюють його учні та колеги за роки невтомної праці, чуйності, натхнення і любові до англійської мови.

Шановний Валерію Володимировичу!

Прийміть сердечні вітання з нагоди Вашого 60-річного ювілею! Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна і наполеглива праця зробили вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти, забезпечили повагу і любов серед колег та учнів.

Вітаючи Вас із Днем народження, хотілося б побажати родинного затишку, щастя, емоційного піднесення та  успіхів на науковій ниві! Ми вдячні Вам за відкритість, креативність, відданість своїй справі! Тож нехай Доля на довгі роки подарує Вам та Вашій родині щастя, достаток, оптимізм і життєдайну енергію!

Вельмишановний та яскравий,

Амбітний, чуйний кожен рік!

Ледь впертий, адже завжди правий,

Ефектний, справжній чоловік!

Респект Вам, щастя довгі роки,

Ігристих бісенят очей,

Й удачі ще в подальші кроки!

Вітаємо! Свято! Ювілей!

25625751_2004283283182469_796700972_o  25635189_2004283436515787_1127429480_o

25634977_2004282753182522_186208603_o

 

Колектив кафедри іноземних мов і методики викладання
факультету філології та соціальних комунікацій
Бердянського державного педагогічного університету