Участь болгаристів БДПУ у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Творчість болгарських письменників Бесарабії і Таврії ХХст.»

27-28 вересня 2019 р. за сприяння Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, Запорізької облдержадміністрації та за ініціативи директора Бердянського краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України, голови Бердянського болгарського товариства ім. Мішо Хаджийського Людмили Ноздріної відбулася друга Всеукраїнська науково-практична конференція «Творчість болгарських письменників Бессарабії і Таврії ХХ ст.», присвячена 105-річчю видання книги «Болгарскія колоніи в Россіи» М.С.Державіна –відомого у всьому світі славіста, академіка, історика.

Продовжити читання “Участь болгаристів БДПУ у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Творчість болгарських письменників Бесарабії і Таврії ХХст.»”

Соціокультурні та психологічні виміри становлення особистості

  26 та 27 вересня  викладачі кафедри прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти  Ганна ЛопатінаОльга Сербова та Наталя Цибуляк  брали участі в роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Соціокультурні та психологічні виміри становлення особистості», яка проходила на базі соціально-психологічного факультету Херсонського державного університету. Цей захід об’єднав близько 200 учасників із усіх областей України та із зарубіжжя, зокрема представників 4 наукових установ, 28 закладів вищої освіти та 5 інших установ України, 4 закладів вищої освіти Білорусі та 4 закладів вищої освіти Узбекистану.

Продовжити читання “Соціокультурні та психологічні виміри становлення особистості”

«Коли в нас заведуться мариністи?»: творча зустріч з Антоном Санченком

26 вересня у рамках Міжнародної наукової конференції «Усі ріки течуть у море», що проводилася кафедрою української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства, у конференц-залі першого корпусу БДПУ відбулася творча зустріч з Антоном Санченком, українським письменником-мариністом.

Продовжити читання “«Коли в нас заведуться мариністи?»: творча зустріч з Антоном Санченком”

Підвищення кваліфікації та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності на базі БДПУ

 Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №114 від 01.02.2019 року 25–26 вересня 2019 року на базі Бердянського державного педагогічного університету відбувалося навчання, підвищення кваліфікації та перевірка знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Продовжити читання “Підвищення кваліфікації та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності на базі БДПУ”

У новий навчальний рік з новим складом правління

25 вересня 2019 р. у конфернц-залі головного корпусу БДПУ відбулося засідання Ради молодих учених БДПУ.
На порядку денному розглядалися важливі питання: оновлення складу правління РМУ та затвердження плану роботи на новий навчальний рік.

Продовжити читання “У новий навчальний рік з новим складом правління”

Форум однодумців

  Викладачі кафедри психології Сердюк Н.І.та Федорик В.В. брали участь у дводенному Форумі союзників (м. Запоріжжя).

Головним організатором першого подібного заходу в Україні виступив Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» у співпраці з НДІ (Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин), EVZ (FOUNDATION REMEMBRANCE RESPONSIBILITY FUTURE) та Посольством Великої Британії в Україні.

Продовжити читання “Форум однодумців”

Хто прагне досконалості, на його боці й творчість

  24 вересня в конференц-залі першого корпусу БДПУ відбулось урочисте нагородження переможців творчого конкурсу есе «20 років доброчинності», присвяченого 20-й річниці заснування Фонду імені Катерини Ковшевич.

Продовжити читання “Хто прагне досконалості, на його боці й творчість”

Бердянська професорка на Львівському форумі видавців

  У вересні 2019 року у Львові відкрився традиційний Форум видавців, який відбувається вже у 26 раз. На нього у рамках тематичної кураторської програми «Художня література: романтична література у світі глобальних змін» запросили Софію Філоненко, професорку кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ. Вона виступила як літературний критик під час дискусії «Авторка, автор і сила письма про кохання», що пройшла 20 вересня на одній із локацій Форуму. У розмові взяли участь відомі українські письменники: Володимир Лис, Надія Гуменюк, Наталія Гурницька, Валентин Тарасов, які презентували нові романи, присвячені любовній темі на історичному та сучасному матеріалі. Модерувала дискусію знана українська авторка Галина Вдовиченко, яка запропонувала обговорити перспективи і проблеми любовного жанру в сучасному письменстві, трансформації зазначеної теми в контексті глобалізації та діджиталізації. Дискусія викликала значний інтерес в учасників Форуму. У рамках літературного фестивалю 20 вересня також відбулася презентація нового ювілейного видання «Коронація слова» присвяченого 20-річчю Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв , п’єс та пісенної лірики, яке здійснене за грантовою програмою « Знакові події для української культури»  Українського культурного фонду та у тісній співпраці з командою «Коронації слова». У реалізації цього проекту узяла участь Софія Філоненко, яка співпрацює з конкурсом із 2012 року як експерт, член журі, а останні три роки – голова журі. Вона стала автором 10 біографічних довідок про переможців «Коронації слова», а також оглядової статті про романи, які отримали відзнаки конкурсу за 20 років існування. У презентації взяли участь Юрій і Тетяна Логуші, засновники конкурсу, редакторка видання Неоніла Струк (видавництво «Світ успіху»), а також письменники й науковці.

Вікторія Зарва, професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ

Студенти-болгаристи відсвяткували День Незалежності Болгарії

23 вересня 2019 року студенти-болгаристи факультету філології та соціальних комунікацій разом з викладачами Світланою Корнієнко та Оксаною Червенко зібралися після занять у Культурно-інформаційному центрі болгари стики «Кирилиця», щоб відзначити День Незалежності Болгарії. Традиційно свято розпочали з Гімну Болгарії, який студенти самі виконали, акомпанувала студентка 3 курсу Тетяна Кольва.

Продовжити читання “Студенти-болгаристи відсвяткували День Незалежності Болгарії”

БДПУ об’єднує науковців різних країн

  19-20 вересня 2019 року на базі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ проходила VIІ Міжнародна науково-практична конференція “Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній і комп’ютерній галузях”. Науковий форум за традицією зібрав у стінах університету знаних фахівців, освітян, молодих дослідників з різних куточків України, які опікуються проблемами сучасної природничої, технологічної і комп’ютерної освіти. Такі зустрічі організовуються вже всьоме і є вкрай важливим, як в особистісному, так і загальному аспектах, оскільки сприяють не тільки науковому спілкуванню, обміну ідеями, досвідом і результатами наукових досліджень, але й встановленню тісних зв’язків, пошуку єдиного консолідованого підходу у розв’язанні актуальних проблем відповідних освітніх галузей, підготовці кваліфікованих фахівців-педагогів нової генерації. До оргкомітету конференції надійшло 246 заяв і матеріалів від представників 38 науково-дослідних, науково-виробничих установ, вищих закладів освіти України, Польщі, Словаччини, Малайзії, Мексики та 7 закладів загальної середньої освіти України. Серед них – 44 доктори наук, професори, 105 – кандидати наук, доценти, докторанти, 97 – асистенти, викладачі, аспіранти і здобувачі, учителі загальноосвітніх шкіл, студенти, магістранти.

Продовжити читання “БДПУ об’єднує науковців різних країн”

Співпраця відзначена нагородою

20 вересня 2019 року на початку засідання спеціалізованої вченої ради за дорученням міської влади ректор БДПУ професор Ігор Богданов вручив медаль «За вагомий внесок в розвиток міста» академіку Національної академії педагогічних наук Миколі Шуту.

Продовжити читання “Співпраця відзначена нагородою”

Вітання

 Колектив кафедри початкової освіти щиро вітає старшого викладача кафедри Марину Нестеренко з успішним захистом кандидатської дисертації на тему «Підготовка майбутніх учителів до моделювання уроків в умовах варіативності початкової освіти» за спеціальністю 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

Продовжити читання “Вітання”