Хто прагне досконалості, на його боці й творчість

  24 вересня в конференц-залі першого корпусу БДПУ відбулось урочисте нагородження переможців творчого конкурсу есе «20 років доброчинності», присвяченого 20-й річниці заснування Фонду імені Катерини Ковшевич.

Продовжити читання “Хто прагне досконалості, на його боці й творчість”

Бердянська професорка на Львівському форумі видавців

  У вересні 2019 року у Львові відкрився традиційний Форум видавців, який відбувається вже у 26 раз. На нього у рамках тематичної кураторської програми «Художня література: романтична література у світі глобальних змін» запросили Софію Філоненко, професорку кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ. Вона виступила як літературний критик під час дискусії «Авторка, автор і сила письма про кохання», що пройшла 20 вересня на одній із локацій Форуму. У розмові взяли участь відомі українські письменники: Володимир Лис, Надія Гуменюк, Наталія Гурницька, Валентин Тарасов, які презентували нові романи, присвячені любовній темі на історичному та сучасному матеріалі. Модерувала дискусію знана українська авторка Галина Вдовиченко, яка запропонувала обговорити перспективи і проблеми любовного жанру в сучасному письменстві, трансформації зазначеної теми в контексті глобалізації та діджиталізації. Дискусія викликала значний інтерес в учасників Форуму. У рамках літературного фестивалю 20 вересня також відбулася презентація нового ювілейного видання «Коронація слова» присвяченого 20-річчю Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв , п’єс та пісенної лірики, яке здійснене за грантовою програмою « Знакові події для української культури»  Українського культурного фонду та у тісній співпраці з командою «Коронації слова». У реалізації цього проекту узяла участь Софія Філоненко, яка співпрацює з конкурсом із 2012 року як експерт, член журі, а останні три роки – голова журі. Вона стала автором 10 біографічних довідок про переможців «Коронації слова», а також оглядової статті про романи, які отримали відзнаки конкурсу за 20 років існування. У презентації взяли участь Юрій і Тетяна Логуші, засновники конкурсу, редакторка видання Неоніла Струк (видавництво «Світ успіху»), а також письменники й науковці.

Вікторія Зарва, професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ

Студенти-болгаристи відсвяткували День Незалежності Болгарії

23 вересня 2019 року студенти-болгаристи факультету філології та соціальних комунікацій разом з викладачами Світланою Корнієнко та Оксаною Червенко зібралися після занять у Культурно-інформаційному центрі болгари стики «Кирилиця», щоб відзначити День Незалежності Болгарії. Традиційно свято розпочали з Гімну Болгарії, який студенти самі виконали, акомпанувала студентка 3 курсу Тетяна Кольва.

Продовжити читання “Студенти-болгаристи відсвяткували День Незалежності Болгарії”

БДПУ об’єднує науковців різних країн

  19-20 вересня 2019 року на базі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ проходила VIІ Міжнародна науково-практична конференція “Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній і комп’ютерній галузях”. Науковий форум за традицією зібрав у стінах університету знаних фахівців, освітян, молодих дослідників з різних куточків України, які опікуються проблемами сучасної природничої, технологічної і комп’ютерної освіти. Такі зустрічі організовуються вже всьоме і є вкрай важливим, як в особистісному, так і загальному аспектах, оскільки сприяють не тільки науковому спілкуванню, обміну ідеями, досвідом і результатами наукових досліджень, але й встановленню тісних зв’язків, пошуку єдиного консолідованого підходу у розв’язанні актуальних проблем відповідних освітніх галузей, підготовці кваліфікованих фахівців-педагогів нової генерації. До оргкомітету конференції надійшло 246 заяв і матеріалів від представників 38 науково-дослідних, науково-виробничих установ, вищих закладів освіти України, Польщі, Словаччини, Малайзії, Мексики та 7 закладів загальної середньої освіти України. Серед них – 44 доктори наук, професори, 105 – кандидати наук, доценти, докторанти, 97 – асистенти, викладачі, аспіранти і здобувачі, учителі загальноосвітніх шкіл, студенти, магістранти.

Продовжити читання “БДПУ об’єднує науковців різних країн”

Співпраця відзначена нагородою

20 вересня 2019 року на початку засідання спеціалізованої вченої ради за дорученням міської влади ректор БДПУ професор Ігор Богданов вручив медаль «За вагомий внесок в розвиток міста» академіку Національної академії педагогічних наук Миколі Шуту.

Продовжити читання “Співпраця відзначена нагородою”