Другий Міжнародний Конгрес Антропології Солі (Лос Кабос, Південна Нижня Каліфорнія, Мексика)

12-16 жовтня у Лос Кабосі, де Тихий океан зустрічається з морем Кортеса, пройшов Другий Міжнародний Конгрес Антропології Солі, на який зібралось більше 120 дослідників зі всіх куточків світу. З огляду на міждисциплінарну тематику Конгрес привернув увагу спеціалістів у галузях антропології, історії, археології, лінгвістики, медицини, біології, геології, географії тощо (http://saluniversalis.com/themes/).

Робота відбувалась у форматі пленарних засідань і сесій: «Етноархеологія та етнографія соляної експлуатації, розподілу та споживання», «Археологія солі в Східній Північній Америці», «Історіографія солі», «Типологія виробництва солі в архаїчних суспільствах», «Невідомі, маловідомі, дивні історії про сіль».

Конгрес у Лос Кабосі став продовженням Першого Міжнародного Конгресу Антропології Солі, який проходив у 2015 р. у Яссах (Румунія) (http://ri-urbanhistory.org.ua/home/9-news/307-pershij-mizhnarodnij-kongres-z-antropologiji-soli-yassi-rumuniya) на базі Ясського університету ім. А.Й. Кузи за ініціативою  Маріуса-Тіберія Алексіану та Роксани-Габріели Курке. У Першому Конгресі брали участь і професори БДПУ Ігор Лиман і Вікторія Константінова, доповідаючи там про історію соляних промислів на бердянських лиманах і про чумаків у Бердянському повіті. Після чого вони увійшли до складу наукового комітету з підготовки Другого Конгресу (http://saluniversalis.com/organisers/).

За півроку до початку Конгресу був оголошений прийом пропозицій тематики сесій, після чого розпочався прийом індивідуальних заявок. Запропонована Ігорем Лиманом сесія «Історіографія солі» (http://saluniversalis.com/registration/list-of-sessions/) набрала достатню кількість індивідуальних презентацій і була включена до фінального варіанту програми. Бердянські науковці виступили на цій сесії із доповідями «Сучасна українська історіографія солі» (Ігор Лиман) та «Історіографія ролі солі в міській історії України» (Вікторія Константінова).

Вже до початку Конгресу у Мексиці був опублікований збірник абстрактів доповідей.

Між іншим, під час Другого Міжнародного Конгресу Антропології Солі його виконавчим президентом Рамоном Охедою Местре був презентований буклет, нещодавно виданий до ювілею БДПУ (див. фото).

Бердянські професори вдячні за фінансування проїзду з Ясс до Лос Кабосу і назад особисто Маріусу-Тіберію Алексіану та Роксані-Габріелі Курке, за гостинний прийом і надане житло – виконавчому президенту Другого Міжнародного Конгресу Антропології Солі Рамону Охеді Местре.

DSC01876

DSC01833          DSC01806         DSC01775

DSC01604 DSC01600

DSC01379 DSC01372

За інформацією НДІ Історичної урбаністики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print