70 років в серцях і в пам’яті поколінь

«Все далі й далі відходить від нас та далека, жахлива війна, яка принесла стільки горя, насіяла розпачу та біди, змінила історію народів. Про тих, хто пройшов жах другої світової, про тих, хто не вижив і про тих, хто дожив до Перемоги, – наша сьогоднішня розповідь, наша шана, наша пам'ять» – такими словами ведуча Анастасія Котельникова розпочала Фестиваль патріотичних постановок, який пройшов сьогодні, 24-го квітня, на головній сцені БДПУ.

До традиційного університетського урочистя приєдналися й гості: полковник у відставці, голова громадської організації інвалідів війни та Збройних Сил Микола Філімонов, учасник бойових дій у другій світовій війні Олександр Хоменко, полковник міліції у відставці Юрій Коваленко та секретар координаційної ради міськвиконкому з питань національно-патріотичного виховання, підполковник у запасі ЗСУ Ігор Зубрицький.

Студенти кожного інституту та факультету намагалися зобразити ті жахливі часи, донести до глядача невимовний біль розлуки, туги за рідними та довгоочікувану радість Перемоги, за яку нашим дідам та прадідам довелося віддати життя.

Розпочали сценічне дійство студенти факультету комп’ютерних та енергозберігаючих технологій, які віршами та постановками показали важкі фронтові роки та мужність солдат, що боролися на передовій. Авторським віршем почала виступ Інституту філології та соціальних комунікацій студентка-журналістка Аліна Голованова. Дівчина продекламувала вірш «Дума про солдата», у якому вилила всі свої переживання, а солістка ансамблю народної пісні ІФСК «Золотий гомін» Євгенія Сєрих вразила присутніх проникливим виконанням пісні.

Студенти Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти віддавали шану ветеранам через пісні. Факультет фізико-математичної та технологічної освіти влаштував справжнє дійство на сцені, з постановками та прапором України. Танцями та піснями підкорювали публіку студенти Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв. Живим виконанням порадували глядачів студенти факультетів соціально-гуманітарного та фізичного виховання. Радісно зустріла публіка студента економіко-гуманітарного коледжу Олександра Старостіна. А пісню «Ми хочемо жити без війни» виконали Анастасія Дядик та Микола Мурашов – студенти факультету економіки та управління.

70 років тому наші доблесні воїни відстояли рідну землю, частина вояк повернулася додому, але більшість – загинула. Згадували сьогодні не тільки давно минулу жорстоку війну, а також бої, які ведуться нині на сході України та наших земляків, які зараз знаходяться у зоні АТО.

Голова комітету профспілки БДПУ Віталій Лола вручив учасникам Фестивалю «солодкі винагороди» та наголосив на важливості подібних заходів в нашому університеті.

Юлія Барно, Олена Тищенко (фото),
студентки-журналістки БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print