А ми – ще й красиві!

…Під час Різдвяних свят ми повідомляли, що наш університет увійшов у десятку кращих педагогічних навчальних закладів України (http://us.bdpu.org/pyshajmosya-bo-my-tsoho-varti.html). Учора в соціальних мережах появилася нова цікава для нас інформація:

12 найкрасивіших вищих навчальних закладів України

Навчатися у стінах, які просто дихають історією. В Україні найстарішим закладам освіти – кілька століть. Засновані у давнину, ці виші розвивалися не тільки в освітній сфері. Адже часто ВНЗ з роками ставали й архітектурними пам’ятками. І завданням керівників було і є – вберегти не тільки освітню репутацію, а й неоціненну історичну спадщину. Навчатися у таких закладах – одне задоволення. Особливо для тих, хто вивчає історію мистецтв чи готується стати архітектором. Адже архітектурні пам'ятки надихають на створення справжніх витворів мистецтва!

IGotoWorld.com зробив добірку українських вишів, які вражають своєю красою, серед яких – Бердянський державний педагогічний університет

Ф1

ВНЗ заснований на початку 1870-х років, з моменту отримання у 1872 році дозволу на його будівництво. Тоді в закладі діяла чоловіча гімназія. У ній, зокрема, навчалися Петро Шмідт – військовий моряк, учасник Севастопольського повстання, Іван Єфремов – письменник-фантаст. Заклад реформували спочатку у технікум, а далі – в інститут і, зрештою, університет.

Джерело фото: studyranger.com.

Нині будівля педагогічного університету є національною пам’яткою. Вона внесена до відповідного реєстру, тому офіційно охороняється державою. Цінують споруду за стилістику, в якій вона виконана – нормандську. Зараз це єдина будівля-пам’ятка у місті. У Бердянському університеті діє музей, у якому можна дізнатися про всі віхи розвитку освітнього закладу.

Ф2

Джерело фото: museum.bdpu.org.

Де знаходиться: Запорізька область, місто Бердянськ, вулиця Шмідта, 4.

…Про інші красиві виші України можна дізнатися тут: http://ua.igotoworld.com/ua/article/656_12-naikrasivishih-vuziv-ukrajini.htm


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print