Акт поминання й перестороги

Сьогодні, 28 листопада, у День пам’яті жертв голодомору, біля пам’ятного знаку Жертвам Голодомору в Бердянську (територія паркової зони перехресть вулиць Кірова-Морозова) щойно пройшов мітинг-реквієм «Забуттю не підлягає».

IMG_8214

«Геноцид-Голодомор став одним з найжахливіших злочинів у людській історії. Цей кримінал проти українського народу вчинив радянський комуністичний тоталітарний режим, в який тоді переформатувалася Російська імперія. Вона неодноразово міняла прапори, але її ненависть до України залишалася. Голодомор намагалися забрехати, замовчати. Хотіли знищити навіть рештки пам’яті про нього. І нічого у них не вийшло!» – такими словами розпочали мітинг ведучі. З їх допомогою учасники мітингу перегорнули деякі сторінки історії голодомору 1932-1933р.р., який закарбував себе глибокою раною й забрав за собою близько 10 млн. життів українців. Помирав кожен третій українець. Цей геноцид щодо українського народу був завчасно продуманий московськими більшовиками. Пам`ятаємо і невинних жертв голодоморів 1921-1922,  1946-1947 років в Україні…

IMG_8239 IMG_8212 IMG_8226 IMG_8255

Знати правду – значить знати себе. Для поневолення людини достатньо забрати її пам'ять про своє минуле, минуле своїх батьків, дідів. Лише правда про минуле робить людину вільною та готовою до майбутнього.

…Неможливо забути про мільйони людей, замордованих голодом у мирний час на землі, яку весь світ називав не інакше, як «житницею Європи». Смерть мільйонів українців на початку 30-х років минулого століття не була наслідком природних катаклізмів чи епідемій. Ці страшні «жнива скорботи» стали результатом нелюдської жорстокості тоталітарного режиму.

Про це на мітингу говорили: Бердянський міський голова Володимир Чепурний, депутат Бердянської міської ради Віктор Цуканов, науковий співробітник Бердянського  краєзнавчого музею Христина Петрина, кандидат історичних наук Бердянського державного педагогічного університету Юрій Федорик, начальник штабу міської організації “Цивільний корпус Азов” Галина Кубик.

IMG_8242  IMG_8231  IMG_8244 IMG_8256

Запаливши свічки, учасники мітингу-реквієму хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв сталінських голодоморів, щоби для всіх людей доброї волі ця хвилина скорботи стала актом поминання й перестороги. Хай подібне не повториться ніколи.

 IMG_8239

«Шановна бердянська громадо!  – говорили на завершення ведучі. – Ми з вами переконані в тому, що, як і понад 80 років тому, ніяка зла московська сила не здатна поставити українців на коліна, змусити нас відмовитися від Свободи, Незалежності, Гідності та Соборності.

Закликаю сьогодні о 16-ій годині кожному приєднатися до Всеукраїнської хвилини пам'яті за загиблими,  запалити свічки і помолитися за невинними душами  наших предків! Поклянемося ніколи не забути й не зрадити їх.

Слава Україні!».

я_2

Степан Герилів,
редактор «Університетського Слова»
Світлини автора

P.S. Не так давно на мою електронну адресу з Америки надійшов лист від справжньої патріотки рідної України в діаспорі, яка тривалий час займається й проблемами Голодомору в Україні, в якому містилися деякі матеріали «Гарвардського проекту досліджень Голодомору». Із ними можна ознайомитися (ТУТ).


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print