Актори третього тисячоліття

Проблема впровадження театральних технологій у професійну діяльність фахівця соціальної сфери має суттєву теоретико-методичну основу, концептуальні положення якої розроблені вітчизняними та зарубіжними дослідниками. Сьогодні театральні технології виступають потужним засобом підготовки фахівців соціальної сфери, оскільки є синтезом науки й мистецтва, завдяки ним формуються такі професійно значущі якості, як: комунікативність і фантазія, інтуїція і ініціативність, захопленість справою, передбачливість і винахідливість, повага до людей, позитивна самооцінка та ін.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

26-27 листопада 2015 р. у ЗНУ проходила всеукраїнська науково-практична конференція «Стратегія розвитку професійної підготовки та естетичного виховання майбутніх акторів у третьому тисячолітті», присвячена 15-річчю кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету. Метою конференції стало залучення науковців та творчих діячів до обговорення актуальних проблем театрального мистецтва, мистецької освіти, питань стратегії розвитку професійної підготовки та естетичного виховання майбутніх акторів. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Відкрила пленарне засідання конференції завідувач кафедри акторської майстерності Галина Локарєва. Вона привітала її учасників, викладачів, студентів, журналістів із науково-творчим святом та запросила до слова вельмишановних гостей: проректора ЗНУ з наукової роботи Геннадія Васильчука, декана факультету соціальної педагогіки та психології Ольгу Пономаренко. З творчим подарунком – театральними масками Китаю – завітала на свято завідувач кафедри соціальної педагогіки ЗНУ Наталія Заверико, яка відзначила спільність із роботою митців навіть у назві спеціальності, яка спершу звучала як «Актор і соціальний педагог».

Важливі питання порушили й гості конференції. Скажімо доцент кафедри соціальної педагогіки Бердянського державного педагогічного університету Катерина Петровська дослідила застосування елементів театральної анімації в танцювальній терапії майбутнім фахівцем соціальної сфери. А її колега – доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцибинського Оксана Деркач – доповіла щодо арт-педагогіки та її місця в системі засобів духовно-ціннісного виховання студентської молоді.  

Також у перший день роботи конференції хореографічну виставу «Аліса в країні чудес» за мотивами однойменної казки Льюїса Керрола представили п’ятикурсники спеціальності «Театральне мистецтво», учасники навчального театру кафедри акторської майстерності (головний хореограф-постановник – Юліана Гончаренко). 

Після такого яскравого творчого подарунку для гостей конференції  провели екскурсію до національного заповідники «Хортиця».

Другого дня – 27 листопада, робота заходу продовжилася. На учасників чекали численні майстер-класи талановитих митців та заслужених артистів України: Проблема формування руху акторів під час сценічного бою (В. Гончаров);  Психофізичний тренінг як засіб формування професійного спілкування акторів (Н. Стадніченко); Формування образного мислення в майбутніх акторів засобами театру ляльок (Н. Соколовська); Арт-педагогіка у роботі з цінностями та ціле-покладанням в умовах ВНЗ (О. Деркач) та ін.

Завершальним акордом став святковий концерт за участі не лише студентів але й викладачів кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету.

Катерина Петровська,
доцент кафедри соціальної педагогіки
На фото: робочі моменти конференції


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print