Археологічна практика – це круто!

Нещодавно в актовому залі головного корпусу університету відбувся  традиційний звіт із археологічної практики студентів гуманітарно-економічного факультету.

Цього року бердянські археологи розширили географію своїх експедицій.  Згідно з навчальним планом та з метою відпрацювання умінь, необхідних вчителю історії, археологу-досліднику та музейному працівнику,  студенти першого курсу проходили археологічну практику у складі Канівської експедиції Охоронної археологічної служби України Інституту археології НАН України (начальник – к.і.н. Ю.В. Болтрик) та Ольвійської комплексної міжнародної археологічної експедиції в Національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» Інституту Археології НАН України (начальники – д.і.н. А.В. Буйських та професор Тадеуш Твардецьки). Керівник археологічної практики – зав. навчальної археологічної лабораторії,  к.і.н., доцент В.А. Папанова.

Зазначимо, що студенти-практиканти  вперше  копали пам`ятку доби бронзи – залізного віку у Черкаський області. Традиційним місцем  практики бердянців є Ольвія.

Студенти презентували своє бачення того, що таке археологічна практика: життя в екстремальних умовах, важка праця на розкопі та надзвичайна відповідальність, веселі ситуації та незабутні розваги.  Вони розіграли кумедні сценки засновані на реальних подіях, що дозволило всім присутнім поринути в атмосферу археологічної експедиції з її особливою романтикою. Під час заходу глядачі побачили фото та відео, зняті археологами під час розкопок.

На звіті були присутні  волонтери ­ (випускники факультету), які вже не один рік беруть участь в експедиціях та  бердянці, які багато  років підтримують експедицію.

Перший проректор, д. пед. н, професор Ольга Гуренко та декан ГЕФ, к. і. н., доц. Тамара Макаренко вручили   грамоти та подяки від імені ректорату та деканату студентам старших курсів та магістрантам, а також волонтерам.  «Солодкі нагороди»  отримали студенти-практиканти від голови профспілкового комітету, депутата міської ради Віталія Лоли.

Крім того, групи отримали подяки  за відмінну роботу та запрошення на наступний рік від начальників Канівської та Ольвійської експедицій.

1 2

3 4

 

 

Олексій Короткий,

лаборант навчальної археологічної лабораторії БДПУ
Світлини Андрія Токовенка,
випускника БДПУ

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print