Арт-терапії в Бердянську бути!

Арт-терапія є методологічною базою, яка об'єднує досягнення наукової думки, досвід мистецтва, інтелект людини та її почуття, рефлексію і діяльність. Саме тому арт-терапія сьогодні активно розвивається і за кордоном, і в нашій країні. Арт-терапія використовується з терапевтичними цілями, при вирішенні діагностичних, корекційних, психотерапевтичних завдань, і стає все більш популярним методом у професійному середовищі освітян.

DSC_2488

…Оскільки викладачі кафедри прикладної психології та логопедії постійно прагнуть до розширення горизонтів власної професійної майстерності, з великим ентузіазмом і натхненням була підтримана думка про проведення в нашому місті членами Західноукраїнської асоціації арт-психологів і арт-терапевтів к. психол. н., професор В. Назаревич і к. психол. н. О. Ставицькою (м. Рівне) навчального проекту «Арт-терапія в роботі з дітьми та дорослими». Після трьох років навчання к. психол. наук, доцент, завідувач кафедри О. В. Старинська, к. психол. наук, ст. викладач О. В. Сербова, ст. викладач Н. Ю. Цибуляк, ст. викладач Т. С. Сущинська, ас. Ю. В. Драганова стали першими сертифікованими арт-терапевтами в місті Бердянську та були включені до Західноукраїнської асоціації арт-психологів і арт-терапевтів. Ці роки захоплюючого навчання були присвячені оволодінню арт-терапевтичними технологіями та науковому аналізу їх психотерапевтичного ефекту. Учасники за період навчання мали змогу зануритися в арт-терапію, поглибити та розширити знання з особливостей використання арт-терапевтичних технологій у діагностиці, консультуванні, психотерапії. Робота з групі дала можливість ознайомитися з новими техніками арт-терапії, сформувати навички інтерпретації, прогнозування, корекції поведінки клієнтів, спираючись на прояви та продукти арт-діяльності, а також змогли мобілізувати власний творчий потенціал. Ізотерапія, лялькотерапія, пісочна терапія, мандалотерапія, музикотерапія, фототерапія, ресурсна терапія, танцювальна терапія, тілесна арт-терапія, казкотерапія – методи, якими в повній мірі оволоділи викладачі кафедри.

Участь педагогів у програмі підготовки арт-терапевтів сприяла розкриттю творчого потенціалу та підходу до вирішення професійних завдань. Отримані знання і практику викладачі кафедри успішно застосовують при викладанні навчальних дисциплін, навчаючи майбутніх психологів, соціальних педагогів та вихователів ДНЗ застосовувати арт-терапевтичні технологій при вирішенні діагностичних, корекційних, психотерапевтичних завдань.

Викладачі кафедри мають намір поглиблювати свій досвід, тому починають навчання за спеціалізація ми – «Ізотерапія», «Казкотерапія» та «Фототерапія», а також в опрацюванні власні творчі проекти, авторські арт-терапевтичні техніки, підручники та нові науково-практичні семінари для освітян.

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри)

На фото: випуск першої групи
арт-терапевтів у Бердянську


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print