Чарівна музика душі

Студенти 31 та 33 груп Інституту філології та соціальних комунікацій під керівництвом викладачів Ольги Харіної та Ірини Співак знову побувати на засіданні літературного клубу «Сучасник» (Бердянська спеціалізована школи I-III ступенів № 16), присвяченого життю й творчості одного з найвидатніших російських поетів, улюбленцю мільйонів шанувальників слова –  прекрасному Сергію Єсеніну (див. світлини).

IMG_2162 IMG_2164 IMG_2165 IMG_2167

Учитель російської мови і зарубіжної літератури, спеціаліст вищої категорії, керівник клубу Валентина Заєнчковська з відповідальністю поставилася до своєї мети – розкрити гостям, учням і колегами дивовижну красу поетичного таланту Сергія Олександровича.

IMG_2172

«Літературна п’ятниця» розпочалася з традиційного гімну «Сучасника», що підніс чаруючу, загадкову, сповнену принадної краси поезію до вершин мистецтва. Старшокласники переконали присутніх, що поезія – це Бог, та сила, яка керує Всесвітом.

IMG_2158 IMG_2159 IMG_2160

Учні школи не вперше продемонстрували високий рівень знань і можливостей, адже на заході пролунали переклади поезії Єсеніна англійською, німецькою й французькою мовами. Щиро й натхненно читали улюблені вірші Валентина Федорівна, старшокласники, це переконало присутніх у тому, що звучання в оригіналі має сильніший вплив і магнетизм.

Яскравою сторінкою літературного вечора став виступ Анастасії Свєшнікової – студентки 2-го курсу ІФСК, яка зачарувала гостей своїми вокальними даними, виконавши романс «Отговорила роща золотая». Емоційне напруження хвилею пронеслося аудиторією й знайшло відгук у серці кожного.

Приємні хвилини, позитивний настрій подарували й ведучі, які знайомили із цікавими фактами з життя Сергія Єсеніна, його «Автобіографією». Окремі епізоди викликали грім сміху й сяйво посмішок серед шанувальників творчості поета.

Літературний захід не обійшовся й без моралізаторської настанови, яка вдало вплелася в інсценування казки С. Єсеніна «Сиротка» учнями 7-Б класу. Маленькі актори переконали, що справедливість завжди перемагає, саме тому треба жити за законами моралі, творити добро й допомагати ближнім.

На літературному засіданні присутні мали змогу пірнути не тільки в чарівний світ прекрасної поезії, а й детально познайомитися з особистим життям Єсеніна, адже більшість його віршів було присвячено жінкам. Учениця школи майстерно виконала танець, щоб присутні змогли уявити, як танцювала Айседора Дункан – кохана дружина Сергія Єсеніна. Ритмічні й граційні рухи дівчини захопили аудиторію.

Поезія Єсеніна – це музика душі. У цьому переконали й старшокласники, що під акомпанемент гітари продекламували вірш поета «Мне осталась одна забава». Порадував і вокальний талант Ганни Волкової, яка виконала романс «Вы помните, вы все конечно помните».

Окрема й не менш важлива сторінка заходу – декламування учнем 11 класу поеми Єсеніна «Черный человек», останнього твору поета. Майстерним читанням напам'ять учню вдалося передати містичний жах і здивування ліричного героя всій аудиторії.

Завершився літературний захід рядками з поезії «Снежная замять» Сергія Єсеніна, пройнятими великою любов’ю поета до Батьківщини й матінки-природи.

Літературний вечір – це своєрідна розмова з Єсеніним. Краса й таємничість, загадковість і містичність його неповторного стилю переконують у тому, що Світ Поезії є безсмертним.

Від імені університету студенти висловили подяку за плідну працю Валентині Федорівні Заєнчковській та її талановитим вихованцям, порадували їх квітами й солодким подарунком.

Юлія Проценко,
студентка 31 групи ІФСК
Світлини автора  

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print