Чарівний вплив на стан душі

Наприкінці березня ц. р. студенти-практиканти факультету філології та соціальних комунікацій під керівництвом старшого викладача кафедри української літератури та компаративістики Ольги Харіної та кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Івана Давиденка відвідали Бердянську спеціалізовану школу №16, де відбулося чергове засідання клубу шанувальників поезії «Біла лілея». Цього разу керівник клубу – заступник директора з НВР, учитель-методист вищої категорії Олена Нюкало  разом із учнями школи звернулися до життя й творчості видатної української письменниці-шестидесятниці – поетеси Ліни Костенко. Розпочався захід традиційно з гімну «Білої лілеї». Епіграфом до поетичного вечора послужили слова Ліни Костенко «Поезія – рідна сестра моя». Олена Володимирівна подала загальні відомості про мисткиню й довела, що Ліна Костенко – неперевершена, визначна постать в українській літературі. Гості мали змогу переглянути декілька цікавих відеофрагментів про Ліну Костенко й упевнилися, що вона, перш за все, – ЛЮДИНА, а вже потім талановита особистість.

IMG_0182 IMG_0214

Порадували зір і слух найменші учасники заходу – першокласники, які виразно й емоційно продекламували поетичні твори Л. Костенко. Яскраві костюми, акторська майстерність, щирість, жести й міміка учнів захопили серця всіх, подарували чудовий настрій. Не залишили байдужими слухачів і виступи учнів п’ятого класу.

IMG_0218 IMG_0219

Чимало поезій Ліни Костенко було покладено на музику, тож пролунали пісні «Небачене побачено», «В пустелі сизих вечорів» у майстерному виконанні старшокласників.

 У затишній та просторій аудиторії лунали вірші поетеси, присвячені долі, війні, коханню… Гості мали змогу почути вірші не тільки з уст учнів школи, а й у виконанні Б. Ступки, Л. Ребрик, П. Костіцина (під час перегляду відеороликів). Надзвичайно захопив танець у супровіді пісні «Моя любове, я перед тобою» Надії Глазової та її партнера. Зворушила й розчулила інсценізація Марією Богдановою та Іллею Чернегою уривка з роману у віршах Л. Костенко «Маруся Чурай».

Узяла участь у заході й випускниця школи, нашого факультету – Тетяна Аксиненко, яка нині є вчителем англійської мови. Декламування вірша стало справжнім емоційним вибухом, оскільки мало хто залишився без сльози. Сама Тетяна Сергіївна не змогла втримати почуттів і заплакала наприкінці виступу. Це вкотре доводить, що поезія має величезну силу над людськими серцями, впливає на стан їхньої душі.

Завершився захід традиційно гімном клубу. Від імені викладачів і студентів Бердянського державного педагогічного університету О. І. Харіна та І. О. Давиденко подякували за запрошення й цікавий позакласний захід.

Юлія Проценко,
студентка 41 групи ФФСК
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print