Для досягнення професійного акме

Сьогодні, 9 червня, в університетській конференц-залі відбулося урочисте засідання методичної ради БДПУ, на якому 16 молодим викладачам було вручено сертифікати про підвищення кваліфікації. Відкриваючи цей захід, голова методичної ради, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні Наталя Сосницька, зазначила, що ідея організації методичного семінару для молодих викладачів з’явилася чотири роки назад, а його девізом було обрано вислів: «Учитель, як ніхто інший повинен весь час вчитися». 

DSCN1112 DSCN1114

Робоча програма семінару була  розрахована на два академічні роки, впродовж яких було проведено вісім тематичних засідань. Голова методради підкреслила,  що плануючи тематику засідань, організатори семінару намагалися вибирати як теоретичні  питання, що є актуальними сьогодні, так і проблеми, що безпосередньо стосуються освітньої практики. Зробивши невеликий екскурс, Наталя Сосницька зазначила, що два заняття було присвячено участі викладачів університету в реалізації грантових програм. Зокрема координатор проекту Темпус-IV «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами й організаціями»   професор Ольга Гуренко висвітлила досвід підготовки і перепідготовки вчителів, психологів, соціальних працівників до роботи в гетерогенному середовищі – етнічному, мовному, релігійному. Професор Ірина Глазкова за результатами стажування в межах грантової програми, висвітлила досвід організації методичної роботи вишів  Сполучених Штатів Америки. Цікавим було  засідання «Освітні вимірювання: теорія і практика» на якому доцент Лілія Ярощук розповіла про правила складання тестових завдань і тестів. Не зважаючи на те, що семінар працює чотири роки, має він і певні традиції. Так, на засіданні «Інформаційно-комунікаційні методи викладання у вищій школі»  до слова було запрошено молодого викладача нашого університету Олексія Генова-Стешенка, який  розповів про практику використання ментальних карт для ефективної роботи з інформацією. Доцент кафедри педагогіки вищої школи, управління навчальним закладом та методики викладання суспільствознавчих дисциплін Олександра Голік на одному із засідань  ґрунтовно розкрив сутність педагогічної техніки, а також прийомів володіння со­бою (своїм організмом, настроєм, мовленням, увагою й уявою) і прийомів впливу на інших (вербальними й невербальними засобами). Особливу увагу доповідач приділив   вправам на розвиток емпатійних умінь, а також вправам, спрямованим на релаксацію і саморегуляцію емоційного стану викладачів.

DSCN1117 DSCN1130 DSCN1134 DSCN1135

До вітального слова долучився проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Ігор Рогозін.  У своєму виступі він наголосив, що основною метою  методичного семінару є стимулювання молодих викладачів до професійного самовдосконалення. Із побажаннями вдосконалення педагогічної майстерності Ігор Вікторович  вручив молодим викладачам сертифікати, що засвідчують їхню участь  у методичному семінарі педагогічної майстерності,  і одержанні ними позитивної оцінки з курсу «Цілісний науково-педагогічний процес у вищій школі».

DSCN1111

Голова методичної ради  Наталя Сосницька, вручаючи сертифікати молодим викладачам,  побажала  досягнення професійного акме шляхом поєднання самоосвіти, самовиховання і саморозвитку. Вона висловила сподівання, що проведені заняття стануть першим виваженим кроком на шляху їхнього професійного самовдосконалення.

«Університетське Слово»
(за матеріалами методичної ради БДПУ)
Світлини редакції


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print