Досліджуючи сучасний літературний процес…

Професори кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Харлан (завідувач кафедри), Ольга Новик і Софія Філоненко 5-6 квітня ц. р. взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Літературний процес: моделі, матриці, категорії», що відбулася в Інституті філології Київського університету імені Бориса Грінченка.

Робота конференції проходила у вигляді дискусійних платформ, поділених на «лінійки», де розглядалися питання: «Міждисциплінарні студії в літературознавстві: актуальні моделі та перспективи», «Моделювання історії літератури: принципи та ризики», «Проблеми понятійно-категоріального апарату новітньої гуманітаристики», «Жанрові матриці сучасного роману», «Специфіка драмознавчих досліджень», «Моделі ідентичностей у літературно-мистецькому дискурсі»; також працював круглий стіл «Технології вивчення літературного процесу: проблеми і перспективи».

Ольга Харлан виступила з пленарною доповіддю «Твори мистецтва та їх сюжетотвірна роль у літературних текстах, Ольга Новик – «Оповідні фрагменти в барокових проповідях: маркування жанрів», Софія Філоненко – «Соціопатичний Шерлок, галюциногенний собака Баскервілів: адаптації класичного детективного сюжету для кіно й телебачення». Як названі, так і інші виступи викликали зацікавлення, відбулося обговорення та накреслення напрямків майбутніх досліджень.

 

Тетяна Свіца,
кандидат філологічних наук,
старший лаборант кафедри української
та зарубіжної літератури і
порівняльного літературознавства
Світлини з архіву кафедри

 

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print