Доторкнутися до витоків мистецтва…

Компактне поселення болгар в нашому регіоні гармонійно інтегрувалось у багатонаціональний культурний простір Північного Приазов’я, але ніколи не втрачало зв’язку зі своїм корінням, зберігаючи мову, культуру, традиції та звичаї у родинному колі.

Та цілющім джерелом стало створення у Бердянську товариства болгарської історії і культури «Родолюбіє», незмінним керівником якого, починаючи з 1998 року, є директор  Будинку культури «Будівельник» Лариса Савченко. Налагодились зв’язки з материковою батьківщиною – ентузіасти, пропагандисти, музиканти, педагоги прибули до Бердянщини відродити і підняти мистецький скарб, збережений на побутовому рівні, на більш високий професійний щабель. І місцеве населення зачарували болгарська оригінальна музика і колоритна пісня, яскравий стиль одягу і захоплюючи ритми танцю. Тому не дивно, що учасники народного інструментального ансамблю «Барвисті музики» (під керівництвом викладача кафедри музичного виховання Бердянського державного педагогічного університету Павла Косенка) залюбки приєдналися до вивчення музичної спадщини болгар і, співпрацюючи з представниками товариства «Родолюбіє», отримали змогу доторкнутися до витоків болгарського музичного мистецтва. 

DSC00251 DSC00255

Така співпраця привела їх у 2011 році до міста Каварна (Болгарія) для участі у Загально-болгарському молодіжному фольклорному фестивалі «З Болгарією в серці», де вони з успіхом представляли зразки музично-інструментальної і пісенної творчості.

Нинішнього року студентам БДПУ знову пощастило долучитися до культурної програми вищезгаданого фестивалю і на початку травня у складі делегації Бердянського товариства «Родолюбіє» відвідати Болгарію. Педагогічний університет представляли: мобільна група танцюристів кафедри хореографії і представники ансамблю «Барвисті музики» – Євген Крупін (цимбали), Павло Косенко (скрипка) і Анастасія Манойлова (бубон, вокал). Традиційними українськими інструментами музикантам вдалося показати красу і ритміку болгарських мелодій та передати колорит народної пісні. Про це свідчить теплий прийом і щирі оплески публіки під час виступів ансамблю як на головній сцені фестивалю так і на імпровізованому концертному майданчику історичного музею міста Добрич, яке артисти відвідали в межах програми культурного обміну та екскурсій по історичних містах країни. Підтвердженням успішного виступу музикантів ансамблю «Барвисті музики» стала оцінка офіційного журі – «відмінне виконання».

сканирование0013

Тож подорож видалася цікавою, пізнавальною та корисною і учасники фестивалю повернулися додому з Болгарією в серці.

Висловлюємо подяку директору факультету психолого-педагогічної освіти і мистецтв професору Людмилі Коваль і ректору БДПУ професору Ігорю Богданову за створення дружньої творчої атмосфери у педагогічному виші та сприяння культурному обміну між різними національними групами населення нашого краю.

DSC00254

Павло Косенко
доцент кафедри музичного виховання БДПУ
 (світлини автора)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print