Дві квітневі олімпіади з програмування

Врожайним видався минулий квітень для наших студентів-програмістів: вони брали участь відразу в двох олімпіадах з програмування.

14-16 квітня в Харкові на базі Національного аерокосмічного університету «ХАІ» ім. М. Є. Жуковського проводився II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Інформатика» для студентів ВНЗ України.

Представниками від нашого вишу були переможці І етапу (внутрішня олімпіада з програмування) студенти-першокурсники з факультету комп`ютерних та енергозберігаючих технологій – Євген Заволока та з факультету фізико-математичної і технологічної освіти – Роман Луценко.

У напрямку «Інженерні науки» змагалися більше 40 учасників, конкурсні завдання були орієнтовані на розробку програм на одній з мов програмування.

За результатами напруженого змагання Євген Заволока посів почесне четверте місце, а Роман Луценко – восьме.

А 25 квітня на базі Запорізького національного університету дві наших команди вже традиційно брали участь в олімпіаді ACM-ICPC – І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування (1/8 фіналу чемпіонату світу зі спортивного командного програмування).

ACM-ICPC – це найбільша студентська командна олімпіада з програмування серед університетів усього світу. Її щороку проводить Association for Computing Machinery – найдавніша та найбільша міжнародна організація в комп’ютерній галузі.

1 2 3 4

Олімпіада проходить у кілька етапів: регіональних, національних та світовому. За правилами олімпіади кожній команді з трьох студентів надається один комп’ютер та набір задач на п’ять годин. Команди пишуть розв’язки задач на одній з мов програмування (С, С++, C#, Java, Pascal, Python) та відсилають свої рішення на сервер для автоматичної перевірки на наборі різноманітних тестів.

Якщо написана програма видала неправильну відповідь, або не вклалася в обмеження по часу чи пам'яті, команда отримує про це повідомлення та може відіслати на тестування нову, виправлену версію задачі. Задача вважається повністю розв’язаною, якщо програма дала правильні відповіді на всі тести (на відміну від інших олімпіад, часткові розв’язки не зараховуються).

Автоматизованою системою перевірки ejudge також фіксується кількість спроб правильного вирішення задачі, час її вирішення та нараховується відповідний штрафний час. Перемагає та команда, яка правильно розв’язала якомога більшу кількість задач з найменшим штрафним часом, тому уміння ефективно працювати в команді в олімпіаді АСМ-ICPC виходить на перший план.

За результатами I етапу олімпіади команда BSPU_Code_junkies у складі Євгена Коробова, Євгена Заволоки та Романа Луценка зайняла 2 місце серед 33 команд Запорізької області (4 абсолютне місце серед 110 команд Південного регіону України), а команда BSPU-2 у складі Олександра Панченка, Павла Бабича та Дмитра Венецького зайняла відповідно 20 місце (60 абсолютне місце).

У ході олімпіади команди від БДПУ склали гідну конкуренцію найкращим командам ВНЗ України, отримавши почесні грамоти та сертифікати.

Учасники змагань висловлюють вдячність за фінансову підтримку та організацію проживання голові профкому БДПУ к. п. н, доценту Віталію Лолі, декану ФКЕТ к. т. н., професору Віталію Хоменку, к.п.н., ст. викладачу кафедри ФІПДІ Ганні Алєксєєвій.

Олексій Генов-Стешенко,
асистент кафедри ФІПДІ
факультету комп'ютерних та
енергозберігаючих технологій БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print