Економія – вакцина від тарифного божевілля

electric_bill_2Цьогоріч в Україні, на жаль, продовжиться зростання тарифів на комунальні послуги. Тарифи на світло будуть підвищувати декілька разів. Найближче подорожання очікує українців вже з 1 березня ц. р. Сьогодні ця тема дуже болюча для кожного з нас, тому хотілося б звернути увагу саме на цю проблему.

У порівнянні з минулим навчальним 2014-2015 роком плата за проживання у гуртожитку зросла на 353 гривні. Тому варто замислитись, що хоч і поступово, але ціни будуть йти догори. 

Постає цілком логічне питання, що робити далі, аби уникнути великого зростання оплат? Те, що залежить від нас самих – це економія. На жаль чи то на щастя, але в гуртожитку – електричні плити. Звичайно, ніхто не змушує економити на харчуванні, але хоча б, якщо кожен буде вимикати після себе, то рахунки за світло можуть приємно здивувати. 

taryfy_0 143 

Тим, хто намагається економити електроенергію, залишається відмовитися від цілого ряду переваг, котрі нам надає технічний прогрес. Якщо ноутбук або телевізор споживають відносно небагато – 25 та 150 Вт у годину, то чайник, праска або фен відчутно збільшують витрати. Тобто саме ті речі, без котрих у повсякденному житті майже неможливо, споживають найбільше світла. Знову ж таки, ніхто не змушує від всього відмовитись. Але зробити те, що в наших силах – зовсім не важко. 

Найчастіше можна спостерігати явище постійно увімкненого світла у коридорах, на блоках гуртожитку. Хтось забув, хтось не звик до економії, а хтось просто боїться спати у темряві. Шановні студенти, що мешкають у гуртожитку, рахунки за електроенергію залежать не лише від комунальних підприємств чи нестабільного курсу долара, багато що залежить від нас самих. 

Висновок простий – будь-хто може знизити витрачання електроенергії без наслідків для свого комфорту, якщо хоча б кожен буде вимикати світло або електричні плити після себе. Наша впорядкованість в руках кожного!

Юлія Коверга,
голова інформаційного сектору гуртожитку,
студентка-практикантка «Університетського Слова»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print