Етика журналіста: лекція про головне

Як ми вже повідомляли, 8-го квітня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації БДПУ відбулася зустріч з метрами журналістки: засновником тижневика «Дзеркало тижня», головою Комісії з журналістської етики, Володимиром Мостовим та президентом Академії української преси і заступником голови навчально-методичної комісії з журналістики та інформації Міністерства освіти і науки України Валерієм Івановим. Великі люди ділилися зі студентами великими знаннями. Ще одне враження надійшло на адресу редакції, яке й пропонуємо вашій увазі.

DSC_0010

За тему обговорення учасниками конференції було взято актуальні і непрості питання: як медіа висвітлювати події з війни? Що таке “мова ненависті” і чи має виправдання журналіст, який збрехав, з нашими шановними гостями з’ясовували студенти перших-четвертих курсів та викладачі кафедри соціальних комунікацій. “Краще боятися, ніж злякатися”, – так Володимир Мостовий прокоментував ті горе-випадки, коли медіа невдало висвітлюють події з війни. Чи є правильним з етичного погляду – розповідати про війну “у всій її красі”? Чому українська влада не визнає війни? – на всі ці питання є відповідь, і наші гості, називаючи присутніх студентів колегами, розповідали, як працює “четверта гілка влади України” і як вона має працювати. “Мова про громадське, суспільне телебачення, яке на відміну від комерційного, надасть змогу усім соціальним групам бути почутими у загальному хорі. Не з метою наживи, а щоб поінформувати – ось задача ЗМІ”.

Учасники зустрічі, нинішні і майбутні журналісти дійшли висновку, що брехати – гірше, ніж мовчати, а про війну можна розповідати, не показуючи усіх її реалій: “Треба думати про психічний стан аудиторії, берегти її від посттравматичного синдрому”, – розповідав Валерій Іванов, – “реакції очевидців буде достатньо, не варто показувати кров”. На прикладах новин про військові події в різних куточках світу лектори продемонстрували присутнім різні варіанти висвітлення найстрашнішої події – війни. Лекція була серйозною та пізнавальною. Сподіваємося, вже зовсім скоро знані журналісти завітають до нас знову, і відкриють студентству нові секрети професії. Ні-ні, та й станемо сторожовими псами демократії.

Аліна Голованова,
студентка-журналістка БДПУ,

кореспондент Університетського Слова
Світлина автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print