Європейський досвід впровадження медіаосвіти

Старший викладач кафедри соціальних комунікацій факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Ксенія Лукач 25 жовтня 2017 року провела воркшоп для студентів спеціальності «Журналістика» і для вихованців студії «ЮН-Прес» на тему «Медіаосвіта та медіаграмотність: європейський досвід». Викладач поділилась досвідом участі в Літній Школі Новинної Грамотності в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані (Польща) в кооперації із Stony Brook University (Нью-Йорк, США).

На занятті учасники обговорили різницю між користувачем соціальних платформ, який щоденно публікує нову інформацію в мережі, і журналістом. З появою соціальних мереж поняття новин стало ширшим. Відтепер – це не лише інформація, яку продукують традиційні медіа. Соціальні мережі стали альтернативним джерелом новин. Кожен користувач може формувати власну стрічку новин за рахунок різноманітних фільтрів, спираючись на свої інтереси та потреби. Соціальні мережі наблизили споживача новин до безпосереднього ньюзмейкера. Відтепер новини можна отримати з перших рук, підписавшись на ньюзмейкерів у соціальних мережах і у такий спосіб уникнувши посередника у вигляді традиційного медіа, що ретранслює новини з соціальних мереж.

На воркшопі майбутні журналісти аналізували сюжети провідних ЗМІ України на предмет дотримання чи недотримання фахових стандартів, вчилися розпізнавати фейки, що розповсюджуються різними каналами інформації, в тому числі – через онлайові соціальні платформи, навчилися розпізнавати підлаштовування реальності в ілюстративних матеріалах і надійність джерел інформації.

Воркшоп був проведений у рамках проекту «Навчальна телестудія медіацентру БДПУ» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

 4111111 

7777     6666666666    555555555555555555555

кафедра соціальних комунікацій
факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print