Фактчек як спосіб перевірки і тренд журналістики

Сонячного ранку сьогодні, 16 березня, Олександр Гороховський – головний редактор ресурсу «FactCheck-Ukraine», куратор «Checkregion-ua» та автор практичного посібника «Фактчек, як тренд розслідувань. Можливості та перспективи», завітав до 202 аудиторії 5Б корпусу БДПУ, аби провести семінар-тренінг під назвою «Практика фактчек в Україні –  можливості і перспективи». Протягом п’яти годин  (з 9:30 до 14:30 години, учасники мали змогу дізнатися про новий метод роботи з інформацією.

DSC_0234 DSC_0262

Фактчек — це перевірка реплік політиків та громадських діячів на точність і правдивість. Тренер семінару із задоволенням поділився своїми враженнями щодо досвіду практики фактчекінгу в Україні, а також розповів про історію створення свого власного ресурсу. Як зазначає Олександр, головною особливістю фактчеку є підготовка аудиторії до розуміння порушеної проблеми, тобто журналісту потрібно самому стати експертом у якійсь галузі, щоб в доступній формі забезпечити читача інформацією. Саме цій темі був присвячений тренінг, у якому взяли участь студенти-журналісти, викладачі БДПУ та вихованці студії «ЮН-ПРЕСС». Учасники мали змогу вести дискусію з тренером та задавати запитання, що їх хвилювали, в процесі семінару.

1 2 DSC_0258

Олександр Гороховський зауважив, що термін «фактчек» з’явився в Україні нещодавно, але він сподівається на активну практику використання методики фактчекінгу в перспективі. «Наша аналитика должна быть доступной. Чем мы будем грамотнее разбираться в той или иной сфере, тем больше мы будем подавать информации, доступной потребителю», — зазначає Олександр. Фактчек орієнтований на пересічних громадян, щоб дати їм змогу отримати нову, доступну і якісну інформацію, без приховування фактів, маніпулювання даними та суб’єктивізму. Програма тренінгу була розподілена на 3 частини, між якими учасники та викладачі мали перерви на каву, щоб із новими силами повернутися до поглиблення своїх знань.

DSC_0276

Наприкінці семінару всі учасники отримали сертифікати, мали змогу сфотографуватися з Олександром Гороховським та трохи поспілкуватися із ним. Після тренінгу студенти були задоволені і говорили, що зустріч була пізнавальною та корисною, вони сподіваються на проведення нових тренінгів схожої тематики.

Валерія Бондаренко, 
студентка-журналістка 1 курсу ФФСК
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print