Фестиваль науки – 2016 в Інституті філології та соціальних комунікацій

Святкування Днів науки у філологів та журналістів Бердянського державного педагогічного університету відбувалися протягом 16–23 травня 2016 року. За цей час будо проведено чимало цікавих та різноманітних заходів, які були присвячені 80-річчю заснування Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету.

16 травня проведено студентський науковий семінар «Ранньомодерністські течії в західноєвропейських літературах к. ХІХ – поч. ХХ ст.» (кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури) та студентські наукові читання «Гумор і сатира в дитячій літературі» (кафедра української літератури та компаративістики).

Читання Гумор і сатира конференція каф іноз мови Читання Є. Багряна Круглий стіл 005

17 травня відбулися 6 наукових семінарів викладачів за різною тематикою, а саме: «Соціальні комунікації», «Сучасні проблеми лінгвістики та літературознавства», «Поетика української літератури в контексті художньо-естетичних епох»», «українська мова: особливості структури та вивчення у вищій школі», «Сучасні технології викладання іноземних мов», «Класика, белетристика, актуальна література: питання історії та теорії». Викладачі обговорили актуальні проблеми філології, розкрили нові погляди на поставленні питання та ухвалили, що матеріали семінарів будуть використані у науковій та навчально-методичній діяльності викладачів кафедр, а також опубліковані у вигляді статей або тез.

Секція 055

18 травня під керівництвом викладачів кафедр Інституту філології та соціальних комунікацій відбулися засідання 10 студентських секцій: «Медіа в Україні», «Актуальні проблеми сучасної лінгвістики», «Давня та класична українська література», «Українська література ХХ-ХХІ ст.», «Методика викладання української літератури», «Лінгвістика та лінгводидактика», «Актуальні проблеми іноземної філології», «Актуальні проблеми методики викладання іноземних мов», «Питання російської літератури», «Питання зарубіжної літератури». На кожному секційному засіданні були визначені кращі студентські доповіді і відзначені грамотами ректора БДПУ і директора ІФСК.

вітання учаників семінару ректором

19–20 травня в рамках Днів науки відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку», організована кафедрою іноземних мов і методики їх викладання Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету. Співорганізаторами конференції виступила Краківська Академія імені Анджея Фріча Моджевського (Республіка Польща).

Заявки для участі надіслали понад 190 учасників з різних країн світу, зокрема Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Аргентини, Республіки Бангладеш, Бразилії, Греції, Ізраїлю, Мадагаскару, Марокко, Колумбії, Польщі, Болгарії.

Учасники із України представлені навчальними установами Одеси, Києва, Харкова, Тернополя, Запоріжжя, Кіровограда, Сум, Мелітополя, Маріуполя, Львова, Дніпропетровська.

На конференції було висвітлено широке коло наукових проблем, а саме: питання зіставного вивчення мовних картин світу; гендерні дослідження у діалозі культур; проблеми сучасного літературознавства; проблеми компаративного прочитання класичної та сучасної літератур; актуальні проблеми навчання іншомовної комунікації.

19–20 травня в рамках Днів науки відбувся V Міжнародний науково-методичний семінар з болгарської мови, літератури та культури, організований кафедрою загального мовознавства та слов’янської філології Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету. Співорганізаторами наукового форуму виступили Шуменський університет імені Єпископа Костянтина Преславського та Культурно-інформаційний центр болгаристики «Кирилиця».

болгарський семінар

До участі у семінарі цього року було заявлено 110 осіб із 3 країн: України (Київ, Львів, Херсон, Бердянськ, Мелітополь, Приморськ), Болгарія (Софія, Шумен, Пловдив, Габрово, Велико Тирново, Варна, Ямбол), Словаччина (Братислава, Пряшів).

У рамках семінару відбулося ознайомлення з доповідями не лише знаних вчених, провідних вчителів-болгаристів, але й студентів, які порушили актуальні проблеми під свіжим, нестандартним кутом зору. Також відбулися Літературно-наукові читання «Творчість Єлисавети Багряної», присвячені болгарській поетесі, перекладачу, авторці дитячих творів, новаторці у болгарській поезії, яка поєднувала фольклорну традицію із модерними літературними течіями.

 

Завершувало Фестиваль науки – 2016 Свято вишиванки (23 травня), яке було організоване кафедрою української літератури та компаративістики.

Свято вишиванки

В Інституті філології та соціальних комунікацій БДПУ вже стало доброю традицією щорічно відзначати свято вишиванки. Кожне з них розкриває нові грані української народної традиції, літератури, культури. Цьогорічне свято присвячено роковинам видатного поета, прозаїка, драматурга, перекладача, літературного критика, літературознавця, журналіста, фольклориста, етнографа, публіциста, видавця, філософа, мовознавця, економіста, історика і теоретика літератури, театру, мистецтва, одному з найвизначніших політиків Галичини кінця ХІХ – початку ХХ століття – Івану Яковичу Франку.

флешмоб на святы вишиванки

У рамках Днів науки було нагороджено студентів і викладачів, які відзначилися в науковій та міжнародній діяльності протягом 2015 року, нагородами різних рівнів. Звернемо увагу, що Інститут філології та соціальних комунікацій посів ІІ місце в рейтингу наукової діяльності університету.

Вітаємо усіх зі святом та зичимо подальших звершень!

Тетяна Нікішина,
заступник директора ІФСК з науково-дослідної 
роботи та міжнародної діяльності


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print