Герої – не вмирають!

Сьогодні, 19 лютого, в головній актовій залі БДПУ було вшановано пам’ять учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Під Державний Гімн України розпочався один із найсумніших заходів, що проводилися у стінах нашого вишу. Серед присутніх слово брали: головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики міськвиконкому, секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання  та формування здорового способу життя громадян міста Бердянська Ігор Зубрицький, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Ігор Лиман, завідувач кафедри педагогіки вищої школи, управління навчальним закладом та методики викладання суспільствознавчих дисциплін, професор, безпосередній учаснику Євромайдану, автор зворушливих «майданних світлин», із якими мали нагоду ознайомитися учасники зборів,  Василь Крижко та інші. Впівголоса, з нотами суму та жалю, виступаючі ділилися спогадами про Майдан, побажаннями на майбутнє та головне, запалом і войовничим настроєм. «Якщо ви хочете мати майбутнє, візьміть і зробіть його самі, власними руками!»,  – саме з такими словами звернувся до студенства бердянський підприємець, учасник столичних подій дворічної давності Леонід Подколзін.

ф1 ф2 ф3

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок.  Бердянці також їздили на Майдан, щоб підтримати свій  народ. Це – Ігор Харлан, Сергій Ігнатенко, Олексій Лисков, Костянтин Баханов, Андрій Баханов,  Василь Крижко, Роман Синиця, Антон Сичков, Леонід Подколзін, Олег Зінченко, Віктор Ільїн, Михайло Рудаков…

ф5 ф4

Ми маємо пам’ятати тих, хто віддав своє життя за нас. Головний редактор «Університетського Слова», журналіст Степан Герилів  читав власні чудові вірші, написані в ті буремні часи, один з яких – такий:

Майдан – то не мода,
Це – нації ода,
Це – велич і врода
Козацького роду,
Сердець це погода,
З небес – нагорода…
Майдан – то нагода
Всім хором сказати:
«Шануймося, брате!»…

…Працівники університетської бібліотеки підготували тематичні виставки літератури та періодики.

ф7 ф6

…Уривком з фільму ««Небесна Сотня (Герої не вмирають)» було завершено цей захід. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо Герої – не вмирають!

Аліна Голованова,
кореспондент
«Університетського Слова»
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print