History Fest – це круто!

     Погожої днини, 26 травня, міський парк ім. Шмідта перетворився на територію історії, етнографії, народної творчості. Били в барабани стародавні скіфи, крутився гончарний круг, виготовлялися всякі обереги, ляльки-мотанки… Весело лунали українські пісні,  впродовж алеї майоріли вишивані рушники та гордо прогулювались пани і панянки в національних вбраннях…

     Зворушливо, весело, цікаво, неперевершено! Можна підбирати масу епітетів до дійства, яке організували студенти БДПУ. Ініціатором виступили студенти-історики гуманітарно-економічного факультету та студентська рада БДПУ, але у фестивалі взяли участь студенти практично всіх факультетів.

    Перший обласний історичний фестиваль – так було названо цей захід. Повністю підготовлений студентами (сценарій, спонсори, дозвільні документи, гості), він справді пройшов дуже круто. Серед гостей: заслужений майстер народної творчості Олександр Вільчинський, члени запорізького історико-патріотичного товариства «Великий степ», які реконструюють традиції та звичаї давніх скіфів, майстерня народних ремесел та ін. Фестиваль – це круто!

     У присутніх була можливість долучитися до виготовлення кераміки,  оберегів, плетіння вінків. Можна було приміряти традиційне українське вбрання, випити квіткового чаю, постріляти з лука чи пуститися в запальний танок. А можна було послухати лекцію під відкритим небом. Чарівна Олена Авдєєва говорила про українську демонологію, і зібрала досить велику аудиторію слухачів про упирів, відьом і всяку нечисту силу. Ірина Нагай розповідала про історію греків Бердянська, про грецьке товариство, яке успішно функціонує під її керівництвом. Неперевершений Ігор Лиман відкрив таємні сторінки бердянської історії, цікаво розповівши  про парк, пам’ятки архітектури, що біля нього знаходяться, про видатних людей нашого міста. Лекції – це круто!

      А тепер думки декана. Ми пишаємося своїми студентами. Вважаємо, що БДПУ надає не тільки освітні послуги, а й формує гідне майбутнє нації. Популяризація національного саме зараз, і саме в нашому регіоні – це значить вони, студенти, свідома молодь, патріотично налаштована молодь, молодь, що має чітку громадянську позицію. А студенти-історики ще раз доказали, що без знання минулого, без збереження історії народу, його культури і традицій, немає майбутнього. Дмитро Кіосов і Команда – ви найкращі!

     Я вперше відвідала «Ніч в БДПУ». Неперевершено!

      P.S. Ще не встиг закінчитись фестиваль, а  мої студенти вже говорили про нові ідеї, новий формат… Це – круто!

 

DSC_8845  DSC_9003 (2)

DSC_9077 (1) DSC_9103

DSC_9122 DSC_8867


Тамара Макаренко,
декан гуманітарно-економічного факультету
Світлини Олександра Бачурського

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print