Глобальна кампанія, що об’єднує…

«Amnesty International» (також відома як Amnesty, AI, Міжнародна амністія) — неурядова організація, заснована у Великій Британії у 1961 році, що має на меті «проведення досліджень та дій, спрямованих на попередження та припинення грубих порушень прав людини, а також допомогу тим, чиї права вже були порушені»

Amnesty International — всесвітній рух понад 7 млн людей, що привертають увагу до порушення загальновизнаних прав кожної людини та виступають за дотримання міжнародних стандартів. До завдань організації входить мобілізація громадськості з метою чинення тиску на осіб, що порушують права людини. За свою роботу Amnesty International удостоєна Нобелівської премії миру, а також премії ООН в області прав людини.

Сьогоді, 10 грудня,  в холі першого корпусу  БДПУ старувала міжнародна правозахисна кампанія Amnesty International. Студентська рада гуманітарно-економічного факультету разом зі студентами спеціальності «Правознавство» також долучилася до марафону написання листів, героїнями якої є жінки-правозахисниці та активістки з 7 країн

“Однією з основних справ цьогорічного Марафону є вбивство Катерини Гандзюк. Ми маємо добитись належного розслідування, після якого не лише виконавці понесуть відповідальність, але і замовники. Безкарність в Україні залишається системною проблемою, ми не можемо допустити, щоб і зараз злочинцям все зійшло з рук”, – зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International-Україна.

Всі підписи з петиціями роздрукують та передадуть відповідним органам влади. Підписати петицію також можна тут: marathon.amnesty.org.ua/gandzuk

Крім Катерини Гандзюк, цьогоріч героїнями Марафону є: громадська активістка з Бразилії Маріелі Франку, чиє вбивство влада відмовляється розслідувати; українська ЛГБТКІ активістка Віталіна Коваль, яка зазнала нападів з боку радикальних угрупувань; Гульзар Дуйшенова, яка бореться за права людей з інвалідністю в Киргизстані; учасниця руху за соціальну справедливість у Марокко Навал Бенайсса; борчиня проти смертної кари в Ірані Атена Даемі; Геральдін Чакон з Венесуели, яку переслідують за активізм та жінки корінного народу Сенгвер, які боряться проти насильного виселення своїх родин з земель їх предків

Марафон написання листів – це глобальна та щорічна кампанія, що проводиться до Дня прав людини (10 грудня) та проходить у понад 200 країнах світу.

Щороку за допомогою Марафону звільняють несправедливо засуджених, змінюють репресивні закони та допомагають жертвам порушень прав людини не здаватись.

Щороку в грудні протягом декількох тижнів сотні тисяч людей у всьому світі пишуть листи урядам з вимогами вжити заходи щодо окремих осіб, чиї права були порушені. Це дійсно глобальна кампанія, що об’єднує небайдужих людей з усього світу. Загалом, Марафон будується довкола написання традиційних листів, але не лише. Це можуть бути також твіти, пости в фейсбук, фото, листівки, флешмоби тощо.

_DSC7406

_DSC7409

Микола Оверченко,
студент БДПУ,
кор. «УС»

Світлини з архіву автора
 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print