Хочеться творити, працювати й вірити в наукове майбутнє

В останні дні зими Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова щиро вітав учасників одразу двох міжнародних конференцій. 27 лютого ц. р. розпочала свою роботу ІІ Міжнародна науково-практична конференція імені член-кореспондента НАПН України В. К.Сидоренка «Актуальні питання графічної підготовки: теорія, практика та шляхи розвитку», а вже 28 лютого науковці зібралися для участі у V Міжнародній науково-практичній конференції імені академіка Д. О. Тхоржевського «Освітня галузь «Технологія»: реалії та перспективи».

У конференції взяли участь близько 170 учасників з України та країн СНД, серед яких і представники нашого університету – декан факультету фізико-математичної і технологічної освіти, к. п. н., доцент Андрій Малихін і аспірантка, асистент кафедри технічних дисциплін Марія Дольме.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся академік АНВО України, доктор педагогічних наук, кандидат фізико-математичних наук, професор, відмінник освіти України Микола Корець

На пленарному засіданні перед присутніми виступили провідні вчені технологічної галузі, доктори педагогічних наук, професори НПУ ім. М. П. Драгоманова, Донбаського державного педагогічного університету, Уманського, Криворізького, Глухівського, Луганського та Полтавського національних, Рівненського гуманітарного університетів та ін., котрі висвітлили своє бачення вирішення актуальних проблем та перспектив розвитку технологічної та професійної освіти в загальноосвітніх і вищих навчальних закладах України.

Перед провідними фахівцями технологічної галузі із доповіддю виступив декан факультету фізико-математичної і технологічної освіти Андрій Малихін і запросив усіх присутніх взяти участь у V Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю “Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній та економічній галузях”, що відбудеться 15-17 вересня 2015 року в БДПУ.

Під час роботи конференцій учасники активно обговорювали сучасний стан та перспективи удосконалення технологічної та професійної підготовки в умовах сьогодення, інноваційні підходи до якісного навчання технологій в загальноосвітніх навчальних закладах, проблеми компетентністного підходу у технологічній та професійній освіті.

Протягом двох днів, працювали 8 секцій, на яких розглядалося широке коло наукових проблем. Із доповіддю на тему «Проблема підготовки майбутніх учителів технологій в умовах дистанційного навчання» виступила аспірантка кафедри технічних дисциплін Марія Дольме (наук. керівник – д. п. н, професор І. Т. Богданов). Запропонована тема викликала активну дискусію і інтерес серед присутніх, що підтвердило її актуальність в умовах сьогодення.

Представники нашого вишу також мали змогу відвідати Науково-методичний Центр підготовки вчителів трудового і професійного навчання учнів, що є науково-методичним структурним підрозділом Інституту гуманітарно-технічної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

За результатами проведення конференцій вийшли два збірники наукових праць, що входять до переліку фахових видань України.

Безумовно, метою проведення таких заходів є обмін науково-педагогічним та методичним досвідом, науковими ідеями, апробація результатів проведених досліджень, визначення перспективних напрямів подальших наукових досліджень розвитку технологічної та професійної освіти. Поспілкувавшись із однодумцями, набравшись творчого натхнення та нових ідей на конференції хочеться творити, працювати й вірити у наукове майбутнє нашої рідної України!

Марія Дольме,
асистент кафедри
технічних дисциплін,
аспірант БДПУ

Світлини з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print