Голодомор був!

З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом на факультеті фізико-математичної і технологічної освіти було проведено Дні пам’яті загиблих у роки Голодомору.

            «У 1933 році був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні потопу. А була зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав скільки невинного люду полягло. Голод охопив територію з населення 60 мільйонів осіб» – такими словами розпочався круглий стіл, що було організовано Студентською Радою факультету ФМТО, що пройшов під назвою «Історична година до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій».

DSCN0869 DSCN0861 DSCN0857 DSCN0851

         Студенти переглянули уривки з документальних фільмів, заслухали доповіді та обговорили найбільш гострі питання часів геноциду. А їх, до речі, немало. Незважаючи на те, що радянське керівництво категорично заперечувало факт Голодомору в східноукраїнських селах, правдиву інформацію про цю трагедію опублікувала закордонна преса вже у 1933 році.

Нажаль точної цифри жертв голодомору сьогодні назвати не зможе ніхто. Тим  більше, що комуністична влада вміла приховувати злочини. Місцеву владу змушували переписувати книги метричних записів, фальсифікувати реєстр голодних смертей, а за будь-які спроби сказати про Голодомор нещадно карали.

У це неможливо повірити, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, в Україні помирало щодня 25 тисяч, щогодини 1000, щохвилини 17 людей.

В усіх академічних групах було проведено кураторські години під гаслом «Як Голодомор змінив свідомість людей». Студенти та викладачі факультету вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Окрім того, на факультеті ФМТО було проведено конкурс есе з робочою назвою «Голодомор був!». Студенти в своїх творах-роздумах підіймали дискусійні моменти жахливих років геноциду.

За результатами конкурсу було визначено переможців:

1 місце – студентка 12 групи ФФМТО Корзун Наталя з роботою «Велика історія маленького села: спогади очевидців»;

2 місце – студентка 21 групи ФФМТО Юрченко Тетяна з роботою «Скорбота не старіє, бо вона вічна»;

3 місце – студент 32 групи Журавльов Євгеній з роботою «Ті хто не пам’ятає своєї історії, приречені на її повторення».

Вітаємо переможців та пишаємося тим, що студенти проявляють стурбованість історією нашого народу.

Надмірна скорбота не допоможе померлим, проте засвоївши цей урок історії і приклавши зусилля, ми здатні зробити так, щоб подібне ніколи не повторилося.

Яна Сичікова,
заступник декана факультету
Світлини з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print