Готуємося до археологічної експедиції

Учора, 12 квітня, на гуманітарно-економічному факультеті відбулася зустріч студентів-істориків із відомим науковцем, археологом, доцентом Запорізького національного університету Геннадієм Тощєвим, яка організована в рамках угоди між університетами та безпосередньо між навчальними археологічними лабораторіями.

Геннадій Миколайович у конференц-залі БДПУ ознайомив слухачів із роботою лабораторії, яку він очолює, зазначивши, зокрема, що в Запорізькій області тільки дві установи мають право на проведення археологічних експедицій – БДПУ і ЗНУ.

_DSC1213 _DSC1217

Дуже цікавою стала презентація «Могильник Мамай-Гора», де колеги-запоріжці ведуть розкопки вже близько 30 років. Унікальний могильник – один із найбільших в Європі, де досліджено більше 1,5 тисячі поховань від доби неоліту до середньовіччя. За ці роки експедиція Г. М. Тощєва провела розкопки 639 поховань.

Із захопленням студенти сприймали інформацію, розглядали представлені в слайдах речі первісної людини, ставили запитання. Саме у першокурсників  за навчальним планом влітку передбачається археологічна практика, тому і презентація, і лекція з методики польової розвідки, і  відповіді на численні запитання присутніх вченого, який все своє життя присвятив археології, були як ніколи, доречними.

_DSC1211 _DSC1212

Дякуємо гостю. Сподіваємося й на подальшу співпрацю, на спільні конференції та експедиції, на обмін досвідом. І ведемо підготовку до чергової археологічної експедиції.

 

Тамара Макаренко,
декан гуманітарно-економічного факультету
Світлини Павла Тєлькі


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print