Говорили серцем

Провідник має бути тим світлим промінчиком, що не лише вказує правильний шлях, але й від тепла якого хочеться живитися та поширювати його далі. Цими словами можна охарактеризувати світле життя Василя Купріяновича Демиденка, який сприяв науковим досягненням багатьох своїх послідовників, які й сьогодні плідно працюють на розбудову Бердянського державного педагогічного університету та вітчизняної освіти.

Науковий доробок В.К. Демиденка – члена-кореспондента АПН України, доктора психологічних наук, профессора – по праву можна віднести до провідництва в українській освіті ХХ-ХХІ ст.

У своїх працях Василь Купріянович не відходить від юнацького захоплення історією та майстерно поєднує наукові традиції з новою в ті часи психологічною наукою. У колі його інтересів були проблеми морального виховання, актуальні питання психології вищої школи, мовленнєвий розвиток особистості, розвиток і формування внутрішнього світу учнів, навчання та виховання, професійного становлення, формування педагогічної майстерності у студентів тощо.

У день народження Василя Купріяновича Демиденка, 13 березня, викладачі кафедри психології   та студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв вшанували пам'ять відомого психолога, учителя й наставника, який виховав цілу плеяду науковців.

Так, було проведено виставку, на якій представлено фото-матеріали, рукописи, наукові праці Василя Купріяновича та його наставників; екскурсію до музею історії БДПУ, під час якої професор, доктор історичних наук Ігор Ігорович Лиман розповів цікаві факти з історії нашого університету, його видатних викладачів, що не залишило байдужим жодного першокурсника.

А 14 березня кафедрою психології проведено круглий стіл на тему «Провідницькі ідеї В. К. Демиденка» для студентів спеціальності 053 Психологія. Етапи життєвого шляху та наукової діяльності В.К. Демиденка були представлені його ученицями – кандидатами психологічних наук, доцентами Іриною Олександрівною Черезовою та Наталею Валентинівною Жук. А світлими спогадами про Василя Куприяновича як особистість, ученого та наставника поділилися почесні гості заходу. Зокрема, декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, професор, доктор педагогічних наук Людмила Вікторовна Коваль розповіла про співпрацю з В.К. Демиденком під час відкриття в університеті спеціальності «Практична психологія» та була вражена повагою до нього відомих науковців, суспільних діячів.

Потоцька Тетяна Федорівна – член ради ветеранів БДПУ, доцент, кандидат педагогічних наук, згадала те, як Василь Куприянович, цінуючи її як висококваліфікованого учителя, дав путівку до професійного життя, запросивши до роботи в інститут.

Ще однією людиною, до долі якої торкнувся Василь Куприянович – Баханов Костянтин Олексійович – професор, доктор педагогічних наук, підкреслив такі його особисті унікальні якості як народність, щирість, готовність домогати, принциповість, відповідальність. Саме Костянтин Олексійович виступив ініціатором, упорядником та науковим редактором збірки наукових праць Демиденко В.К.

Людину пам’ятають за її вчинки і відповідальність за їхні наслідки перед суспільством і власним сумлінням.

Тож пам’ятаймо знаного вченого, викладача, щиру серцем людину Василя Куприяновича Демиденко.

 DSC03615 DSC03619 

DSC03710 DSC04005

 

DSC03623  DSC03598

DSC03981 DSC03983 

 

Матеріали та світлини кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Бердянського державного педагогічного університету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print