Хто є хто?

17-18 листопада ц.р. в коворкінг центрі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки (м. Запоріжжя) Ресурсним центром допомоги вимушеним переселенцям було організовано тренінг-семінар «Права людини та гендерна рівність». Захід відбувся в рамках програми «Посилення спроможності регіональних організацій та ініціатив у сфері захисту прав та допомоги ВПО» за підтримки Міністерства закордонних справ Данії і Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй.

IMG_3809_1

У тренінгу-семінарі взяли участь представники громадських організацій та активісти Запорізької області, які працюють з переселенцями. В навчальну групу увійшли й представники Бердянського державного педагогічного університету, к.пед.н., доцент, завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерина Петровська та к.пед.н., старший викладач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Анастасія Тургенєва.

69dblyBHiYw NWsXjpkd6K8

Тренерами заходу виступили спеціалістка з розвитку Проекту «Без кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія» Олександра Назарова, правовий аналітик БФ «Право на захист» Олена Виноградова. Вони розповіли учасникам про фундаментальні засади прав людини на міжнародній арені та в українських реаліях, стандарти ООН та Ради Європи, поняття гендерної рівності в правозахисній роботі, протидію дискримінації в Україні, право на захист персональних даних, а також основи національного законодавства щодо захисту прав вимушених переселенців. Крім того, учасники тренінгу отримали інформацію про діяльність Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Протягом цього заходу учасники не тільки обговорювали теорію, стандарти, до яких повинні прагнути у своїй роботі, але й одразу ж оцінювали практичне використання з огляду на те, які проблеми є в регіоні; отримали корисні методичні матеріали по вдосконаленню національного законодавства України стосовно захисту прав людини.

Risunok_jpg Сертифікат

Ознайомчу сесію для учасників тренінгу-семінару також провела керівник Відділу з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Наталія Тімоніна. Вона розповіла про основні напрями діяльності роботи Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та можливості співпраці з громадськістю в регіонах. Також всі мали можливість познайомитись з досвідом роботи регіонального представника Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області Володимир Павленко.

Подібні заходи з практичною складовою корисні для багатьох громадських активістів, волонтерів, які працюють безпосередньо з людьми, самостійно надають первинну правову допомогу.

Катерина Петровська,
Анастасія Тургенєва,
викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти
На фото: робочі моменти семінару-тренінгу


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Система OrphusЯкщо Ви знайшли помилку на сайті, просимо повідомити про це адміністратору. Виділіть текст з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter. Дякуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *