І ожила, проснувшись, людська пам`ять…

 … Людська  пам`ять про Голодомор тривалий час каралась, і як не важко було мовчати – мовчали. Довго чекали, але дочекались, коли ожила, проснулась людська пам’ять вустами тисяч свідків і  митців, що згадують у своїх творах страшні жахіття,  віддалені  від нас десятиліттями.

   У 1932-1933 роках в Україні без війни чи посухи був великий голод. Була тільки зла воля одних людей проти інших. Невблаганний час ніби й мав би лікувати душевні рани, але її,  глибоку рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона нагадуватиме теперішньому і майбутнім поколінням про те, як сталінські посіпаки забирали в людей все, що тільки лиш могло підтримувати життя.
   Такі слова та ще багато інших фактів, спогадів, відео-матеріалів, сценічних постановок, музичних та вокальних творів пропонували сьогодні студентам та викладачам БДПУ університетські митці: хор і оркестр народних інструментів (керівник – Юрій Смаковський), Юлія Махотіна, Ірина Кисельова, Аліна Макаренко, студенти-хореографи…
   …Проректор з науково-педагогічної роботи БДПУ, доцент Вікторія Ліпич на завершення зворушливого концерту-реквієму, наголосивши, що ми вклоняємося тим, хто зумів вижити в періоди важкого голоду 30-х років і в післявоєнний голод, тим, хто пішов під час голоду за межу життя й забрав з собою на небеса тягар пережитого болю, подякувала університетським артистам за чудову можливість з допомогою його величності мистецтва зворушити серця глядачів…
   Присутні згадали тих, хто страждав і помер під час великого Голодомору, наголосивши, що пам’ять про всіх невинно убієнних згуртовує нас, живих, і дає нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави в боротьбі за мир на рідній землі…

1 IMG_1030

9 7

6 5

4 3

2

 

Богдан Борисовський,
Іван Карпачев,
студенти-журналісти БДПУ,
практиканти «УС»

Світлини авторів
  

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print