І у нас відкрито програму благодійного проекту «English Access Microscholarship Program»!

 Проект «Програма малих стипендій з вивчення англійської мови «English Access Microscholarship Program» – це дворічна  безкоштовна  програма вивчення англійської мови та країнознавства США для підлітків 13–15 років, спрямована на розвиток їхніх лідерських якостей та виховання соціально активних громадян.

Проект Access є міжнародною програмою, що реалізується у понад 80 країнах світу. В Україні він успішно впроваджується міжнародною неприбутковою організацією ‘Project Harmony, Inc.Ukraine’ і фінансується Державним департаментом Сполучених Штатів Америки. Цього року проект Access Program  розпочав свою роботу в 12 містах України, а сьогодні до но нього долучився й Бердянськ.

Громадська організація "Інститут громадського розвитку "Ортега-і-Гасет" та Бердянський державний педагогічний університет є партнерами організації ‘Project Harmony, Inc.Ukraine’ у координації зусиль з місцевими органами освіти і соціального захисту, в інформуванні та відборі потенційних учасників з числа обдарованої молоді відповідно до критеріїв програми.

Учасники програми безкоштовно забезпечуються підручниками та методичними матеріалами. У рамках проекту передбачено 360 годин позашкільних занять з англійської мови та країнознавства США, культурні заходи, а також інтенсивні навчальні сесії в літніх мовних таборах.

На церемонію відкриття проекту Access, яка пройшла 20 листопада  в актовій залі БДПУ, до Бердянська завітали генеральний директор міжнародного проекту Гармонія в Україні Андрій Гайдамашко і співробітник з питань культури Посольства США в Україні Sean O’Hara. Пан Гайдамашко у своєму виступі, зокрема, наголосив, що він прагне, щоби проект продовжував своє існування, щоб все більше українських дітей було залучено до нього: «Спасибі вам за участь у цій цікавій та важливій програмі!».

Проректор з науково-педагогічної роботи БДПУ, доцент Вікторія Ліпич висловила подяку університетським колегам: «Я хочу сказати велике спасибі професору Ірині Глазковій та кандидату філологічних наук Богдані Салюк, завдяки зусиллям яких і наше місто, і, безпосередньо, наш навчальний заклад долучилися до програми малих стипендій з вивчення англійської мови. Ми сподіваємось на плідну співпрацю і впевнені в тому, що нашими спільними зусиллями допоможемо молодому поколінню оволодіти англійською мовою, оволодіти знаннями з країнознавства, а це, в свою чергу, стане не лише запорукою успішного навчання і вступу до вищих навчальних закладів, але й допоможе нашій молоді зорієнтуватися сьогодні в сучасному, розвиненому європейсько-зорієнтованому суспільстві».

Музичну паузу заповнив ансамбль «Золоий гомін», який вистпив із композицією «Роде наш красний». 

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання БДПУ, викладачка Access Program Богдана Салюк  виступила із вітальним словом, висловивши вдячність за участь саме нашого міста у проекті: «Це шанс не лише вивчити англійську мову, але й спілкуватися нею, це – маст-хев сьогодення».

Начальник управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому Наталія Токмань також висловила подяку за участь у заході учням та організаторам. Представник громадської організації «Інститут громадського розвитку «Ортега і Гасет»», координатор проекту Access у Бердянську Надія Волкова сказала, що «в нас вже дуже велика, дружня сім'я, у нас організувалась чудова команда: «В нас все вийде!».

Ця програма створена та підтримується для того, щоб знаходити юні таланти, тих, хто робить великі вклади в наше суспільство. Ці учні готові показати не тільки свій рівень володіння англійською мовою, але й вирізняються неабияким артистизмом, як, наприклад, Влад Корнієнко – учень Access Program, який презентував глядачам та гостям свій танець. Даша Кудрявцева представила пісню «Climb every mountain».

Аташе з питань культури Посольства США в Україні Sean O’Hara виступив українською та англійськими мовами, закликавши всіх вчити та розмовляти ними, навіть якщо це важко. «This is not easy!» — заявив аташе. Він особисто вручив учасникам сертифікатами, які отримали: Микола Андрющенко (школа №2), Аліса Арнольдова (школа №16), Марія Бойко, (школа №11),  Артем Бурдейний (школа №2), Софія Гончар (гімназія №3), Семен Дем’яненко (гімназія №3), Ілля Кислюк (школа №16), Уляна Колодяжна (школа №11), Владислав Корнієнко (школа №12), Ольга Костенич (школи №16), Дар'я Кудрявцева, (школа №2), Вероніка Лушіц (школа №2), Кароліна Ляцівець (гімназія №3), Ілля Мінін (школа №11), Мірра Ткаченко (школа  №1), Марина Жигула (школа №2), Вероніка Яблонська (школа №13), Анастасія Пан (школа №11) та Дмитро Пєрков (школа №2). Пан аташе також вручив нагороди: І. Глазковій, В. Ліпич, Н. Волковій, Н. Токмань та Б. Салюк.

Завершили свято символічно – піснею «We are the champions». Адже хіба навчання — це не перемога над собою? Це велике випробування для тих, хто хоче стати успішним. Ці підлітки вже зробили одночасно важливі та складні кроки, щоб досягти своїх цілей. Тепер вони — учні програми Access. 

 DSC_0148

DSC_0146 DSC_0140

DSC_0104 DSC_0085 - копия

DSC_0058 - копия        DSC_0034     DSC_0030

DSC_0023 DSC_0022

DSC_0019 DSC_0010

DSC_0007

Олена Забітчук,
студентка-журналістка БДПУ

Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print