ІІІ Всеукраїнський бібліотечний «Біографічний рейтинг»

Підбиті підсумки ІІІ Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу», започаткованого у 2018 р. Інститутом біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського із нагоди її 100-річного ювілею та 25-річчя Інституту – з метою виявлення й популяризація доробку в галузі біографіки й біографістики вчених, краєзнавців та бібліологів України, а також оприлюднення регіональних і краєзнавчих праць, котрі залишаються поза увагою попри часто високий науковий рівень виконання.

Цьогоріч до складу експертів рейтингу був запрошений професор БДПУ Ігор Лиман, чия спільна з В. Константіновою монографія «Український Південь очима консулів Британської імперії (ХІХ – початок ХХ століть) Том 1: Британські консули в портовому місті Бердянську» минулого року, за результатами Всеукраїнського «Біографічного рейтингу-2018», була визнана кращою в номінації «Колективний портрет» і отримала диплом 1-го ступеня (http://ri-urbanhistory.org.ua/home/9-news/690-british-consuls-in-the-port-city-of-berdyansk-is-the-best-book-in-a-nomination-of-the-all-ukrainian-biographical-rating-2019).

Нині відбір відбувався за номінаціями «Життєпис» (85 претендентів), «Персональний покажчик» (35 позицій), «Колективний портрет» (40 позицій), «Збірник біобібліографічних матеріалів» (25 позицій), «Довідкові біографічні видання» (19 позицій), «Джерела біографії» (85 позицій), «Дослідження з теорії та методики біографістики» (5 позицій).

Зі списками видань-переможців і номінантів цьогорічного «Біографічного рейтингу» можна ознайомитись тут: http://www.nbuv.gov.ua/node/5205

Наразі готується низка віртуальних презентаційних матеріалів за участю переможців та експертів – проект Biographer UA. Йдеться, зокрема, про записування відео та аудіо з розповідями про лауреатів і номінантов, а також проведення відеоконференцій.

За матеріалами НДІ Історичної урбаністики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print