Інклюзія та комп’ютерні технології

Продовжується робота в напрямку інклюзії вищої освіти для осіб з порушенням зору на кафедрі комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти.

Попереднім епатом став міжнародний проект «Електронна біла тростина», який було розпочато в березні 2017 року. Розробкою керує спільно із професором,  завідувачем лабораторії цифрових систем і поновлюваних джерел енергії Хосе Італо Кортесом к. п. н., доцент БДПУ Ганна Алєксєєва. Іініціативна група студентів 4-6 курсів ФМКТО та студенти групи УАП-CA-258 Заслуженого автономного університету Пуебла (Мексика) працюють із 2013 р. за тематикою доповненої реальності та embedded systems.

Швидкий розвиток обчислювальної техніки привів до можливості створення мініатюрних пристроїв, здатних реалізувати процес розпізнавання складних телевізійних образів в реальному часі. У таких системах кращим способом подання інформації є синтезовані мовні повідомлення. Цим і займається група наразі.

13 грудня ц. р. проходила зустріч із представником  Учбово-виробничого підприємства  Українського товариства  сліпих (УВП УТОС) Кристиною Романовою, яка пропонувала багато практичних методик, як спілкуватися в побуті та під час навчання із особами з порушенням зору. Ця зустріч дуже допомогла викладачам факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти та інших факультетів, де вчиться студент 1 курсу Анатолій Сакун.

Наприклад, було дано деякі поради:

«надавати допомогу нужденним повинен вміти кожен. Навіть якщо у вашому оточенні немає сліпих, життя може зіштовхнути вас з такою людиною»;

«спілкування зі сліпими виглядає, на перший погляд, складним. Але з відкритою душею і цією статтею ви зрозумієте, що сліпі такі ж люди, як ви і я!»;

«завжди спілкуйтеся зі сліпими, як і з усіма, просто іншим способом»;

«сліпота не означає, що людина дурна. Це просто фізична проблема. Якщо хочете допомогти, чекайте, поки пропозиція не буде прийнята. Потім слухайте і виконуйте інструкції. Багато сліпі приймуть допомогу, проте переконайтеся, що вони знають про ваш намір допомогти»;

«не кричіть, говоріть у звичайному спокійним тоном. Пам'ятайте: вони сліпі, але не глухі»;

«візьміть за руку і обережно ведіть, попереджаючи про підйомах, спусках, щаблях, тротуарі»…

Жвава дискусія відбулася на тему «як вивчити деякі теми з вищої математики, які пов`язані з об’ємним баченням проблеми.

І самим приємним фактом стало оприлюднення пані Кристиною того факту, що вони особисто знайома з декількома програмістами (із зовсім утраченим зором), які займають дуже престижні посади в великих містах України.

Дякуємо Кристині Романовій за дуже предметну зустріч та сподіваємося на подальше пліде співробітництво, яке передбачає спілкування зі студентами та кафедрами нашого університету, які впроваджують інклюзію вищої освіти.

IMG_20171213_094136 IMG_20171213_094030

IMG_20171213_100125 IMG_20171213_101956

Ганна Алєксєєва,
доцент, кандидат педагогічних наук

Світлини  Володимира Малихіна

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print