Інна Пенчук: “Це дуже важливо…” або коротко про роботу журналіста

23 листопада 2017 року, в рамках гранту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США розпочався I тренінг «Самопрезентація та переконання в журналістиці». Тренером виступила Інна Пенчук – ліцензований медіатренер, завідувач кафедри журналістики, реклами та PR Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету (м. Запоріжжя), професор, доктор наук, журналіст, телеведуча і автор телепрограм. Інна Пенчук – засновник дитячої телешколи журналістики. «Я пишаюсь, що мої студенти – зірки» – підкреслює вона.

Тренінг складався із 3 великих блоків:

Командоутворення (чому потрібна журналістська команда?).

Інна Пенчук наголосила, що «журналіст сам по собі – просто людина. Найголовніше – це його команда».

Вербальні/невербальні засоби впливу (розуміння того, що саме хоче від вас аудиторія та реалізація ідей) та ораторське мистецтво (хода, паузи, тон, міміка).

Моделювання новин (робота у команді).

Студенти не сиділи на місці, упродовж усього тренінгу вони брали участь у різноманітніх навчальних іграх. Хочеться зауважити, що тренінг проходив досить невимушено – Інна Пенчук розповіла про своє дитинство, жартувала та давала інформацію легко та зрозуміло. У журналістиці (а саме – на телебаченні) медіатренер ще з 6 класу, тому аудиторія дізналась з особистого досвіду викладача таємниці «внутрішньої кухні». Вона наголосила на тому, що ця «кухня» абсолютно відрізняється від зовнішньої сторони телебачення. Ось, наприклад, чи знали ви, що з Катериною Осадчею працюють поруч аж 7 особистих агентів, які за лічені хвилини організовують роботу. А те, що в «Битві салонів» працює одночасно аж 11 камер? Саме від роботи у колективі залежить успіх випуску. «Командний дух – це супер!» – ділиться зі студентами Інна Пенчук, і наголошує: «якщо ви журналіст, ви маєте розуміти, чого хоче аудиторія, має бути контакт».

Студенти мали нагоду попрацювати з суфлером, відчути себе в ролі ведучих, і, навіть сконструювати власний літак і спробувати його продати, створивши для нього рекламний текст. Пані Інна вказала на помилки, що допускали студенти, а також порадила, над чим потрібно попрацювати. Байдужим після заходу ніхто не залишився, а чудова атмосфера лише сприяла сприйняттю інформації. «Хай у вас залишиться приємний солодкий післясмак від тренінгу» – побажала студентам викладач.

Після воркшопів всі учасники отримали сертифікати з особистим підписом медіатренера. Інна Пенчук наголосила на головних словах, які має повторювати для себе кожен тележурналіст в роботі перед промовою: «Це дуже важливо!» – ось, про що потрібно пам’ятати.

А ще… невелике оголошення для тих, кого цікавить спортивна журналістика. У вас є змога спробувати свої сили на навчанні у Валентина Пересипкіна, який навчить азам у цій справі. За деталями писати в особисті повідомлення. Зв’язатись можна за посиланнями:

Сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/inna.penchuk?ref=br_rs

Канал на YouTobe: https://www.youtube.com/channel/UCHsTK1_gRRpWHr-pqwQ_TbA

DSC_0055 DSC_0070

DSC_0088

DSC_0118 DSC_0119

Олена Забітчук,
студентка-журналістка 3 курсу ФФСК

 

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print