Історію творять люди

Сьогодні, 22 березня, у конференц-залі головного корпусу БДПУ відбулася презентація навчального посібника «Нариси з історії та археології Бердянського краю», автори якого – Валентина Папанова, Арсеній Голик та Катерина Калініченко.

Кандидат історичних наук, доцент, завідувач навчальною археологічною лабораторією БДПУ, Заслужений працівник освіти України, спеціаліст у галузі античної археології Валентина Папанова є автором понад 100 робіт з проблем археології та правознавства у вітчизняних та зарубіжних виданнях.

DSC_0216

Аспірант кафедри історії України БДПУ Арсеній Голик брав участь у розкопках у національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія», Тірі та пізньоантичної фортеці на мисі св. Атанаса (Болгарія), є автором 13 публікацій, 11 з яких – з історії археології.

Студентка Інституту філології та соціальних комунікацій за спеціальністю «Журналістика» (денна форма навчання) та соціально-гуманітарного факультету за спеціальністю «Історія» (заочна форма навчання) БДПУ Катерина Калініченко займається науковою діяльністю ще зі шкільних років. Так у 2012 році на Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН отримала диплом ІІІ ступеня за роботу «Історія дослідження археологічних пам’яток Бердянського краю» (науковий керівник – В. А. Папанова). Також брала участь в розкопках у національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» та археологічних розвідках у Бердянському краї, має дві публікації з історії археології.

DSC_0285 1 (3) 1 (2)

Перший примірник навчального посібника було вручено Валентині Сергієнко – директору Бердянської гімназії №1 «Надія» –  двоюрідній сестрі Олександра Калініченка, котрий  разом із Олексієм Огульчанським та Тамілою Міщенко у складі археологічної експедиції Бердянського краєзнавчого музею розпочали розкопки Бердянського кургану. «Олександр дуже тісно співпрацював з Огульчанським, вони навіть були дуже схожі. Сашко був дуже грамотною, чесною людиною і не дивлячись на те, що він мій двоюрідний брат, виховувалися ми в одній сім’ї»  – розповідала під час свого виступу Валентина Павлівна.  

Другий примірник отримала директор Бердянського краєзнавчого музею Людмила Ноздріна, котра у відповідь подарувала Валентині Анатоліївні книгу «Архивы памяти 1941-1943». «Папанова – археолог номер один!» – такими словами Людмила Федорівна привітала Валентину Анатоліївну.

Отримали примірники й головний редактор «Університетського Слова» Степан Герилів та учасники розкопок у національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія».

DSC_0276

Також слово для привітання було надано ректору БДПУ Вікторії Зарві : «Папанова – це людина, яка може об’єднати різних людей, з різними поглядами. Я пишаюся такими людьми, які завжди попереду, які не шукають легких шляхів. Хотілося б додати, що цього року вперше в БДПУ відбудеться відкриття спеціальності історії та археології. В цьому заслуга викладачів СГФ, а особливо – Валентини Папанової.»

DSC_0279

До численних привітань, що пролунали в залі, приєдналися  кандидат філологічних наук, доцент Ганна Вусик, завідувач музеєм Бердянського морського порту Євгеній Денісов, голова профкому БДПУ, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола та інші.

1 (1)

Нагадаємо, що навчальна археологічна лабораторія СГФ була створена згідно з наказом ректора БДПУ Вікторії Зарви 10 січня 2011 року. Тому можна гідно стверджувати, що лише за 5 років свого існування вже досягнуто неабияких археологічних вершини.

Автори посібника висловлюють щиру подяку директору Бердянського краєзнавчого музею Л. Ноздріній, співробітнику наукового архіву Інституту археології НАН України Г. Станіциній, співробітнику Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадського Т. Шовкопляс; рецензентам – завідувачеві кафедрою історії України БДПУ І. Лиману, професору БДПУ менеджменту і бізнесу В. Мурзіну, завідувачеві навчально-науковою лабораторією археологічних досліджень ЗНУ Г. Тощеву; редакторам – Г. Вусик та З. Голик; за видавництво та друк – О. Ткачуку. Це видання не побачило б світу без допомоги «ольвійців» : А. Токовенка, Д. Гуленка, В. Дімітрова, Д. Євсєльєва, М. Івашини, Ф. Каїри, Є. Омеся та Д. Пігаревої.

Наостанок декан соціально-гуманітарного факультету, кандидат історичних наук, доцент Тамара Макаренко промовила : «Ось Валентина Анатоліївна сидить поруч і каже, що все, що пролунало сьогодні у залі – не про неї. Ні, це про Вас. Ви зробили вагомий внесок в історичну та археологічну культуру».

Бажаємо всім, хто ступив на шлях історії та вирішив пов’язати своє життя з археологією, творчих звершень, терпіння та ще більше наукових досягнень!

Юлія Коверга,
студентка-журналістка БДПУ,
кор. «УС»
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print