Із університетських урочистих зборів з нагоди Дня Гідності і Свободи

IMG_8148

Урочисті збори, присвячені Дню Гідності і Свободи, ролі та місцю Помаранчевої Революції, Революцїї Гідності щодо становлення Української державності, подвигу Героїв Небесної Сотні, історії масових народних виступів у листопаді 2013 – лютому  2014 років, боротьби за свободу, незалежність та територіальну цілісність України пройшли щойно в університетській конференц-залі.

IMG_8153

У зборах, які провела провідний фахівець з виховної роботи БДПУ, доцент Анетта Омельченко, взяли участь: керівники та викладачі БДПУ, представники органів місцевого самоврядування, учасники Помаранчевої революції та Революції  Гідності, військовослужбовці Української армії, ветерани антитерористичної операції, представники політичних партій та громадських організацій, студентської молоді.

IMG_8150 

Події останніх місяців 2013 і початку 2014 року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилася приспана роками національна свідомість. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість із них молоді і сильні. Ті, що тільки починали жити. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

IMG_8160 1

Справжні бої розгорталися в центрі Києва 18-20 лютого на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі, майдані, у Маріїнському парку! Навколо вибухи, стогін, горе. До нас прийшла війна.  Справжня кровопролитна війна. Нас намагалися винищити за бажання мати людську гідність і самим обирати своє життя. Настав той час, коли кожен українець мав зробити вибір: або ти станеш поневоленим, або будеш вільною людиною і житимеш у вільній державі.  Ми згадуємо у молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі. Давня лемківська пісня стала тугою, смутком, неофіційним жалобним гімном України. Під цей пісенним щем, його багатоголосся тисячі Українців прощалися з Героями Небесної сотні.  

Учасники зборів вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

У скорботі й з великою вдячністю згадували Героїв світлої Небесної сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками. Тисячі поранених і більше 100 людей було вбито снайперами та бійцями Беркуту. Серед загиблих – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!».

Гідність, відданість та патріотизм сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття..

 2  4 IMG_8161

Про це говорили сьогодні на зборах: в. о. ректора БДПУ, професор  Ігор Богданов, координатор з міжнародної діяльності БДПУ Ігор Лиман, учасник Київського майдану та Революції Гідності Ольга Коник, депутат міської ради Віктор Цуканов, головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконавчого комітету Бердянської міської ради Ігор Зубрицький, редактор газети БДПУ, один із організаторів волонтерської організації «Наші Атланти» Степан Герилів, представник волонтерської організації «Хелпер» Ігор Касьянов, волонтер, патріот Віталій Майборода, сержант Національної Гвардії України Тарас Керусенко та інші.

​«Університетське Слово»
Світлини редакції


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print