КОЛОРИТНІ БАРВИ ПРОЗОРОСТІ

Сьогодні, 3-го вересня, в Бердянському художньому музеї ім. І. І. Бродського відкрито арт-проект «Прозорість»

Прозорість? Що ми відчуваємо, коли чуємо це слово? Для мене воно – щось видиме, але недоторкане, щось невинне якесь… У кожного своє його бачення. Один із словників, наприклад, дає аж три значення: ясність, однозначність, тонкість.

Галина Зайдель (головний організатор і натхненник ідеї даного міжнародного проекту, за походженням – росіянка, вийшла заміж і емігрувала до Німеччини; зараз вона заможний колекціонер і має свою приватну галерею "Зайдель" в Кельні) дала завдання художникам із Німеччини, Нідерландів, Росії та України у період із 26 серпня по 2 вересня створити 1-2 роботи на тему «Прозорість» у будь-якому її значенні, тлумаченні та представлені в різних жанрах сучасного мистецтва. Місто Бердянськ було вибрано не випадково: директор музею ім. Бродського, Марина Миколаївна Бучакчийська, познайомилась з Галиною Зайдель на одній із конференцій директорів музеїв України, і почалося їх співробітництво. До речі, це вже другий проект, організований Галиною Зайдель та музеєм.

Чимало різноманітних робіт було виставлено сьогодні в музеї. Кожен бачить тему по-своєму: для когось прозорість – це пляшки, для іншого – любов матері та дитини. Німецька майстриня Данута Францен, приміром, каже, що «Світло – це символ життя, зрозумілості. Прозоре чисте світло – це символ радісного життя». На виставці було представлено багато робіт й українських митців, а, зокрема, й з Бердянська декілька художників демонстрували свої роботи. Серед них – старший викладач кафедри початкової освіти Бердянського державного педагогічного університету (неодноразовий учасник міжнародних пленерів, арт-проектів, акцій; її роботи зберігаються в Бердянському художньому музеї імені І. І. Бродського, Маріупольському міському центрі сучасного мистецтва та культури ім. А. І. Куїнджі, приватних колекціях України та зарубіжжя). Педагог та художник розповідає про свій диптих «Ангел», що саме янгол – це перше, що прийшло їй на думку, бо це найпрозоріше та недосяжне, що є в житті. За пояснення до своєї картини Тетяна додає вірш Бродського «Ангел», який пояснює її зміст. «Де б ми не знаходились у Каліфорнії, Бердянську або в Парижі, наш янгол завжди поряд»…

Багато бердянської молоді завітало до музею, щоби свідомо доторкнутися до сучасного мистецтва, і кожен знайшов картину на свій смак. На цікаві роздуми та глибокі почуття гостей надихали і твори учасників виставки, і самі художники, що брали участь у відкритті арт-проекту. «Надихнутися можна тоді, коли робиш те, що подобається, інакше – ніяк», – зауважив художник Петро Лебединець, і це – чистісінька правда.

Дар'я Калюжна,

студентка-журналістка БДПУ

На світлинах: саме так «прозорістю» свого фотооб’єктиву побачив сьогоднішнє музейне відкриття арт-проекту наш кореспондент Олександр Степанеко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print