Команда БДПУ в числі учасників проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти (AcademIQ)»

Бердянський державний педагогічний університет було обрано для участі у проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти (AcademIQ)».

Серед 153 закладів вищої освіти України, які подали заявки на участь, наш університет отримав високі конкурсні бали, ставши фіналістом відбіркового етапу участі у дворічному проєкті «AcademIQ» та увійшов до списку 60 вишів-учасників.

Команда проєкту від БДПУ: перший проректор, доктор педагогічних наук, професор Ольга Гуренко, начальник навчального відділу Ольга Шубіна, провідний фахівець з якості (освіти) Валентина Медведенко.

Діяльність проєкту AcademIQ спрямована на підтримку українських ЗВО щодо розвитку внутрішньої системи забезпечення академічної доброчесності та якості освіти.

Перший тижневий цикл навчальних тренінгів розпочався 23 листопада 2020 року, на якому відбулась презентація цілей та місії Міжнародного центру з академічної доброчесності в історичному аспекті, були розкриті фундаментальні принципи академічної доброчесності, окреслений погляд на якість освіти з міжнародної перспективи.

Спікери заходу: Девід Реттингер – Університет Мері Вашингтон, США; Тріша Бертрам Галлант – Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США; Аманда Мак Кензі – Університет Ватерлоо, Канада, Яна Чапайло – координаторка проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»(AcademicIQ), Єгор Стадний – консультант проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти», Сергій Квіт – голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Компоненти проєкту передбачають: роботу з центрами внутрішнього забезпечення якості освіти, їх структурними відповідниками у ЗВО, науково-педагогічними працівниками та адміністрацією для розробки та впровадження інструментів з оцінки і моніторингу академічної доброчесності та якості освіти в університетах; розробку єдиного системного підходу для реалізації законодавчих ініціатив та вимог щодо академічної доброчесності в університетах; розвиток та упровадження сучасних методик викладання, практик перегляду та адаптації навчальних програм, що забезпечуватимуть дотримання академічної доброчесності у системі середньої та вищої освіти України.

Попереду на нас чекає цікава робота з розбудови внутрішньої системи якості університету та формування культури якості всіх учасників освітнього процесу на засадах академічної доброчесності.

Валентина Медведенко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print