Компетентнісний підхід — у практику закладів дошкільної освіти

7 листопада 2019 року асистент кафедри дошкільної освіти Леся Мороз-Рекотова була спікером на методичному об’єднанні вихователів груп молодшого дошкільного віку.

Круглий стіл з обговорення актуальних питань сенсорно-пізнавального розвитку дітей дошкільного віку проходив на базі ЗДО 28 «Малятко» м. Бердянська.

Леся Мороз-Рекотова провела зі слухачами декілька сенсорно-пізнавальних ігор, які передбачали унаочнення дефініцій «компетенція» та «компетентність». Свій інтерактив вона розпочала з давньої української загадки, відгадка якої потребувала від присутніх компетентності з народознавства, й у процесі колективного обговорення відповідь знайшли. Обговорюючи процес пошуку відгадки, присутні зізналися, що ніколи не розглядали процес відгадування під таким кутом.

Далі взаємодія передбачала виконання вправ з включенням якомога більшої кількості перцептивних відчуттів (тактильних, баричних, візуальних тощо). Сенсорно-пізнавальна руханка стала своєрідним поштовхом до виникнення низки запитань, які й обговорювали одразу ж, у процесі руху. На завершення – Леся Мороз-Рекотова запропонувала виконати завдання «Створи фігуру», над яким учасники методичного об’єднання думали доволі довго. Причиною цьому слугувала стереотипізація дій, відмова від пошуку нових шляхів та способів, через що ніхто не помітив підказку у самому завданні. Зрештою, ці стереотипи вдалося подолати у процесі колективного розмірковування над варіантами виконання цього завдання.

Учасники подякували Лесі Мороз-Рекотовій за інтерактив, який спонукав їх до саморозвитку та висловили сподівання на подальшу співпрацю.

Леся Мороз-Рекотова,
асистент кафедри дошкільної освіти
світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print