Кожному студенту – по ромашці

Сьогодні, 24 березня, увесь світ відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Саме з цієї нагоди у 141-ій аудиторії головного корпусу БДПУ відбувся захід під лозунгом «Захисти себе від туберкульозу», в котрому взяли участь представники всіх інститутів і факультетів університету.

На початку, кожний, хто заходив до зали, отримав паперову ромашку – емблему боротьби з туберкульозом.

DSCN0245

До уваги студентів був представлений відеоролик про історію важкої хвороби, її причини, наслідки та можливі способи боротьби.  Побутує думка, що туберкульоз вражає лише соціально неадаптовані верстви населення, але ця недуга торкнулася й всім відомих письменників, музикантів, композиторів, таких як Леся Українка, Франц Кафка, Антон Чехов, Фредерік Шопен, Джакомо Пучіні та ін.

DSCN0250 DSCN0263

Туберкульоз – це найдревніша хвороба, з якою людство співіснує впродовж всієї своєї історії. Жах людини перед хворобою відображений у традиційних назвах захворювання : біла чума, біла смерть, сухоти. До середини XX століття туберкульоз вважався смертельною недугою. У 1995 році Україна досягла епідемічного порогу у 50 випадків на 100 тисяч населення. До 2003 року захворюваність на туберкульоз майже подвоїлась. На жаль, епідемія хвороби, котра до недавнього часу була невиліковною, прогресує, набуваючи руйнуючих масштабів. Краще остерігатися боротьби з туберкульозом, аніж його лікувати.

DSCN0265 DSCN0275

Після захоплюючої лекції студентам було запропоновано поділитися на три команди по три – в кожній. Найсміливіші учасники колективів взяли собі назву – «Победители», «Лапочка дочка» та «Ромашки». Хлопців та дівчат очікував цікавий конкурс, котрий передбачав розгадування кросворду, відповіді на питання стосовно туберкульозу та можливі способи боротьби із захворюванням. Оцінювали знання студентів почесне журі: кандидат педагогічних наук, доцент, провідний фахівець з виховної роботи БДПУ Анетта Омельченко, спеціаліст відділу молоді та спорту Ганна Полієвець та Голова Товариства Червоного Хреста в Бердянську Інна Тихомирова. По завершенню інтелектуальної битви було виявлено переможців. Третє місце посіла команда «Победители», друге – «Лапочка дочка», а перше місце вибороли дівчата з «Ромашки». Журі нагородило всіх учасників змагань спортивним приладдям задля підтримки їхнього фізичного стану та поліпшення здоров’я (див.світлини).

Висловлюємо подяку представникам Товариства Червоного Хреста в Бердянську та всім, хто відвідав цей повчальний та досить оригінальний захід.

Юлія Коверга,
студентка-журналістка БДПУ,
кор. «УС»
Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print