Краса дев`ятого «Азовського зорепаду»

Вже стало справжньою доброю традицією щорічне проведення кафедрою теорії і методики навчання мистецьких дисциплін факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв регіонального конкурсу обдарованої молоді в галузі вокального та інструментального мистецтва «Азовський зорепад», який вже дев’ять років поспіль об’єднує на сцені «музичного корпусу» талановитих виконавців. Цьогоріч на нас завітали близько 30 учнів 9-11-х класів загальноосвітніх шкіл Бердянська та району, інших населених пунктів Запорізької області. З кожним роком географія конкурсантів розширюється: у нинішньому конкурсі взяли участь талановиті юні співаки із Марганця Дніпровської області, смт. Мангуша Донецької області, із Волновахи, Приморська тощо.  Серед учасників були й студенти Бердянського медичного та машинобудівного коледжів, які прагнуть по закінченню  навчання вступити на спеціальність «Музичне мистецтво» нашого  університету.

Мета конкурсу – виявлення обдарованої молоді в галузі вокального та інструментального мистецтва, розкриття творчої індивідуальності та виконавської майстерності учасників й подальша їх підтримка; встановлення творчих контактів та дружніх стосунків між студентами-музикантами та майбутніми абітурієнтами; орієнтація  молоді щодо майбутньої професії педагога-музиканта. Програма конкурсантів складалась із вокального або інструментального твору, в яких учасник зміг би розкритися на сцені якнайкраще. Цього разу серед музичних інструментів звучали гітара, баян, скрипка, що говорить про неодмінну популярність цих інструментів наряду з фортепіано у сучасному руслі виконавської підготовки.

Всі учасники «Азовського зорепаду» мріють стати професійними педагогами-музикантами та вступити наступного року до нашого вишу на спеціальність «Музичне мистецтво», адже формат цього конкурсу має професійно-орієнтаційну спрямованість, ставлячи собі за мету – залучити випускників загальноосвітніх шкіл до майбутньої професії вчителя музичного мистецтва.  Серед учасників конкурсу були й вокалісти-початківці і вже досвідчені музиканти – дипломанти та лауреати багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів. Але поєднує усіх конкурсантів любов до музики та велике бажання перемогти і у недалекому майбутньому стати студентами нашого університету. Адже переможцям конкурсу, які нагороджуються дипломами лауреатів I, II та ІІІ ступенів участь у цьому масштабному мистецькому заході враховується під час складання творчого заліку, що передбачений умовами вступу. Вражаючими стали й результати у вокальній номінації – дев’ять дипломів лауреата 1-го ступеня отримали найталановитіші виконавці – Бубнова Віра, Кобець Іван, Кас’янова Мішель, Заєць Анатолій, Бузико Поліна, Єсипова Ксенія, Плотникова Ірина, Гасанова Олександра та шоу-група «OneWay».

«Азовський зорепад» знову довів свою значимість та ефективність як творча форма профорієнтаційної роботи. Ставши масовим заходом, конкурс одночасно збирає велику кількість учнів, які вирішили пов’язати своє життя з музичним мистецтвом та професією педагога-музиканта. А викладачі мають можливість заздалегідь познайомитися з майбутніми абітурієнтами, оцінити рівень їх музичних здібностей та допомогти професійними консультаціями. Щиру подяку висловлюємо декану факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, професору, Людмилі  Коваль та завідувачу кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, доценту, Олені Мартиненко за активні підтримку цього мистецького заходу та допомогу у його проведенні.

Ми бажаємо нашим майбутнім абітурієнтам творчої наснаги та успішного складання зовнішнього незалежного тестування, а двері факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ завжди відкриті для тих, кому не байдужі мистецтво та творчість.

1 2

3 4

Вікторія Григор'єва,
доцент кафедри,
кандидат педагогічних наук

Світлини Анетти Омельченко

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print