Крізь призму часу

Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального мовознавства та слов’янської філології Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету Олена Колінько взяла участь у проекті «Увічнення пам’яті Стефана Коваліва» з нагоди його 165 років з дня народження.

Ім’я письменника вибране не випадково, його творчість була предметом діслідження її кандидатської дисертації «Мала проза С. Коваліва в контексті розвитку української літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст.». Після захисту дисертації інтерес до постаті талановитого, але маловідомого галицького письменника, педагога, громадського діяча не зник: його мала проза читалася і аналізувалася на практичних заняттях з української та дитячої літератури, продовжуючи залишатись у полі дослідницької діяльності. Світ побачила низка статей О. П. Колінько («Стильові модифікації малої прози С. Коваліва», «Проблема теодицеї у творчості С. Коваліва» та ін.) та монографія «С. Ковалів. Мала проза крізь призму часу (сучасна інтерпретація)». Частина докторської дисертації О. П. Колінько «Українська і російська модерністська новела рубежу ХІХ – ХХ ст. (копмаративний аспект)» також присвячена порівняльному аналізу творів малих жанрів українських письменників, зосібно, й С. Коваліва та російських митців зазначеного періоду.

IMG_0906

У минулому році далекі родичі С. Коваліва з Одеси та група меценатів вирішили вшанувати його пам’ять, започаткувавши названий проект. Вони розшукали усіх, хто був небайдужий до освітянської та письменницької діяльності С. Коваліва, залучили до творчої співпраці багатьох учених. Олена Петрівна також мала честь працювати над створенням диплому і пам’ятної дошки (див. світлини). Диплом їй надіслали, а відкриття пам’ятної дошки планується на грудень ц. р. в м. Бориславі, батьківщині письменника. Має запрошення на цей захід і Олена Петрівна. Сподіваємось, що поїздка й урочистості відбудуться, як запланували. Творчих успіхів усім учасникам проекту!

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри)

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print