Крок назустріч

   Студентка 2-го курсу спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Наталя Рибнікова 23-24 квітня ц. р. відвідала майстер-клас «Контролюй бюджети, монітор закупівлі» у м. Дніпрі. Організатором цього заходу стало Українське представництво міжнародної антикорупційної організації Тransparency International у рамках проекту «Розбудова прозорості в містах України», що здійснюється за підтримки Фонду демократії ООН.

Актуальність майстер-класу зумовлюється тим, що сьогодні в Україні відбувається децентралізація, місцева влада отримує більше повноважень, а місцеві бюджети стають більш незалежними. Тому метою треніну було дати інформацію про те, як створити та розвинути механізми моніторингу та громадського контролю за бюджетом, що сприятимуть попередженню корупції на регіональному рівні.

Тренерами заходу були Микола Орлов – експерт партнерства «За прозорі місцеві бюджети» та Ілля Рибаков – експерт ГО «Громадський контроль». Майстер-клас охоплював два інформаційних блоки – «Бюджетний процес», «Моніторинг державних закупівель».

Під час ознайомлення із першим блоком – «Бюджетний процес» тренери разом із учасниками зосередилися на тому, як займатися моніторингом бюджету, залучати громадян до бюджетного процесу і досягати гендерно-орієнтованого бюджетування. Також були розглянуті можливості онлайн та офлайн контролю громадянами за бюджетом та роль ЗМІ у цьому процесі.

Під час роботи у другому блоці – «Моніторинг державних закупівель» учасники дізналися про Інструменти аналізу ризиків у державних закупівлях; можливості система bi.prozorro.org у руках активіста чи журналіста; процес відстеження руху бюджетних коштів за допомогою spending.gov.ua та багато іншої цікавої інформації, зокрема про роботу з CSV файлами, dozorro.org та пошук зв’язків – google, ЄДР, clarity-project.info, youcontrol.com.ua.

На заході представники громадськості отримали теоретичні знання та практичні інструменти, за допомогою яких можна впливати на органи місцевого самоврядування та контролювати бюджет з метою уникнення нецільового використання бюджетних коштів. Акцент був зроблений на практичне застосування навичок, отриманих на майстер-класі.

Щиру вдячність організаторам та тренерам майстер-класу за можливість отримати нові знання, познайомитися з однодумцями та зробити крок назустріч своєму професійному становленню.

1

2 3

4 5

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Наталі Рибнікової)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print