Курси підвищення кваліфікації у БДПУ як школа розвитку педагогічної майстерності вчителів математики

Загальновідомо, що якість шкільної освіти визначальним чином залежить від рівня фахової підготовки вчителів і створення належних умов для їхнього професійного вдосконалення. У цьому плані навчання педагогів на курсах підвищення кваліфікації має розглядатися не як супутня професійна можливість, а, в першу чергу, як обов’язкова посадова вимога. Сьогодні потенційні слухачі мають повну свободу вибору і місця проходження курсів, і різних  програм.

Курси підвищення кваліфікації для вчителів математики, які пропонуються Бердянським державним педагогічним університетом, розроблені відповідно до новітніх рекомендацій Міністерства освіти і науки України  і з урахуванням вимог державного освітнього стандарту. Навчальний план вирізняється чіткою орієнтацією на розбудову нової української школи, сприяння впровадженню в шкільну практику найефективніших технологій і форм організації освітнього процесу. Це стосується питань нормативно-правового забезпечення діяльності закладів освіти, педагогічної психології, мовленнєвого іміджу педагога, специфіки роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, а також змісту основного професійного модуля,  який передбачає занурення в світ інновацій, актуальних проблем предметної методики, використання програм цифрової математики і веб-орієнтованих систем підтримки шкільної математичної освіти.

На думку вчителів математики з різних міст і селищ Запорізької і Донецької областей, які стали слухачами липневих курсів підвищення кваліфікації у БДПУ, високої оцінки заслуговує організація та координація дистанційних занять методистом навчального відділу університету Людмилою Костенко. На курсах гармонійно і вдало були використані всі варіанти і форми навчання. Був задіяний потужний технологічний арсенал, продумана і реалізована чітка система оповіщення, система зворотного зв’язку, реалізовані всі можливості дистанційного навчання, надані вичерпні і повноцінні матеріали для самостійної роботи, забезпечений механізм супроводу процесу навчання від першого до останнього дня курсів.

Хочеться відзначити професіоналізм викладачів соціально-гуманітарних дисциплін, які надали велику кількість нормативних документів, необхідних в роботі (старший викладач Марина Вруцька); ознайомили зі специфікою роботи з дітьми з особливими освітніми потребами (професор Ольга Гуренко, доцент Ольга Сербова та ін.).

Особливу подяку хочеться висловити на адресу представників профільної кафедри математики та методики навчання математики за високу якість наданого на курсах теоретичного та практичного матеріалу. Доцент кафедри Віталій Ачкан ознайомив нас з інноваціями в математичній освіті та з реалізацією наскрізних ліній ключових компетентностей у навчанні математики. Неймовірно цікавим та корисним був курс лекцій доцента Наталі Вагіної, зорієнтований на актуальні питання підготовки вчителя та на найсучасніші технології. На цих заняттях навіть вчителі з великим стажем відкривали для себе нове з математики та методики її навчання. Атмосфера зацікавленості викладача передавалася і слухачам. Якість проведених занять та їх практична змістовність підтримувались на дуже високому рівні. Інформаційно ємними та корисними для шкільної практики були заняття, присвячені розв’язуванню математичних задач підвищеної складності (старший викладач Валерій Коваленко). Приємно працювати з такими професіоналами! Окрім знань, слухачі отримали і масу позитивних емоцій. І ще одна важлива деталь: запропонований для вивчення на курсах підвищення кваліфікації матеріал викладався зрозумілою, доступною мовою.

Під час курсів учителі мали змогу брати участь у дистанційних лекціях, переглядати їх офлайн, обговорювати нагальні питання, отримувати готові навчально-методичні розробки та рекомендації щодо користування додатковими ресурсами, зокрема – університетським репозитарієм. Крім того, всі мали творчі завдання для самостійного виконання з відповідною звітністю.

Будемо радити нашим колегам проходження курсів підвищення кваліфікації саме у цьому університеті і сподіваємося на продовження співробітництва в інших формах. Очікуємо очних зустрічей на семінарах, тренінгах, проблемних круглих столах, предметних декадах і безпосередньо в закладах загальної середньої освіти, бо ознайомлення з університетським науково-педагогічним досвідом може бути справжньою школою особистісного професійного зростання для багатьох освітян. Вважаємо, що головне надбання БДПУ – це колектив творчих, зацікавлених в успіху спільної справи професіоналів, які створюють не тільки основу для інтелектуального зростання і розвитку вчителів, а й атмосферу доброзичливості і підтримки. Удачі Вам, здоров’я і процвітання! Дякуємо за Вашу працю!

За дорученням групи слухачів

Тетяна КЛИМЕНЧЕНКО,

вчитель математики вищої категорії, методист (м. Бердянськ)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print