Львівський форум видавців і бердянські вчені

Із 19 по 23 вересня ц. р. у Львові відбувся щорічний Форум видавців – «Book Forum». Цього року він був ювілейним, 25-м, і його присвятили фокусній темі «Ринок Свободи». Основні події літературного фестивалю відбувалися в Палаці мистецтв, а також на 50 локаціях у центрі міста.

Професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Софія Філоненко утретє представляла БДПУ на Форумі, взявши участь у двох дискусіях: «Родинні історії сучукрліту: чим відрізняються бабусі?» (20 вересня) та «Зрозумійте мене правильно: до проблеми інтерпретації тексту» (21 вересня). В обох узяли участь українські письменники: Володимир Єшкілєв, Вікторія Амеліна, Олег Коцарев – та критики: Тетяна Трофименко, Андрій Дрозда. Розмова велася про популярний жанр сімейної саги та його потенційних читачів в Україні, а також про конфлікти і діалог між авторами, читачами і критиками.

21 вересня в антикафе «CoMMuna» на Площі Ринок у Львові відбулася дискусія, яку організувала Софія Філоненко за підтримки сайту «ЛітАкцент»: «Джейн Остін, Колін Ферт і зомбі: роман класики з масовою культурою». Учасниками були популярна українська письменниця, авторка жіночих романів Наталія Гурницька та відомий філософ і культуролог, знавець масової культури Тарас Лютий. Дискусія була присвячена різним формам популяризації класики, авторським культам і фанівським спільнотам, ролі новітніх медіа в письменницькій популярності.

22 вересня Софія Філоненко виступила в ролі майстра на майстер-класі об’єднання «Зоряна фортеця», який модерувала Альона Савінова. Учасники конкурсу фантастичних оповідань «Зірка Шеклі» дістали змогу вислухати поради, зауваження і побажання від бердянської професорки, подискутувати про фантастичні припущення і закони літературної форми.

Фото 1 Фото 2

 

Валентина Школа,
доцент кафедри,

кандидат філологічних наук

Світлини з архіву кафедри

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print