Магічна сила Вечорниць

Цікавість завжди мала потужну силу: нам так і кортить дізнатися про майбутнє, про долю, а дівчатам – про судженого-рядженого. Як і колись, так і тепер, звертаємось до усної народної творчості. Багато різних традицій, звичаїв дійшло до нас. І чималий інтерес, безумовно, викликають українські вечорниці. 

Сьогодні, 12 грудня, напередодні свята – Дня Святого Андрія – в актовій залі головного корпусу БДПУ відбулось чарівне дійство – українські вечорниці «Як лічили отой час цілуваннями». Захід організувала доцент кафедри української літератури та компаративістики Марина Богданова разом зі студентами БДПУ та студентами-учасниками ансамблю «Золотий гомін» (керівник – Олена Бузова).

Свято складалося з двох частин: перша була присвячена чарівними ритуалами та ворожінням, що є традиційними на Святого Андрія. Дівчата показали глядачам таїнство ворожіння і, як годиться, звертались до суджених-ряджених піснею. Друга – інсценізація за мотивами новели «Сойчине крило (Із записок відлюдька)» Івана Франка. Актори відкрили завісу життя початку XX ст. Ми стали свідками справжнього й великого кохання, здатного на всепрощення між головними героями – Хомою (Масіно) та Марією (Манюся). На сцені лунали веселі пісні, звучали вірші про кохання, – усе це забезпечило гостям відчуття автентичності.

Можна додати лише одне – свято пройшло на «ура!». Заключні слова подяки від заступника декана факультету філології та соціальних комунікацій Оксани Каліберди всім учасникам, організаторам, студентам, гостям: «Ми – єдина спільнота – українці. Нинішні вечорниці – це справжня вистава в українському дусі!».

Проректор з наукової роботи Вікторія Ліпич висловила подяку за гарні емоції та виконану роботу: «Можна тільки уявити, яка величезна, складна та кропітка робота була покладена в організацію сьогоднішнього свята!». А голова профкому Віталій Лола побажав учасникам розвивати свій талант, бути творчими та впевненими у собі.

Творці цього незабутнього дійства не залишились без солодких подарунків для підняття настрою.

З вечорницями вас!

DSC_0250

DSC_0253 DSC_0265

DSC_0299 DSC_0321

DSC_0335 DSC_0373

DSC_0376 DSC_0385

Олена Забітчук,
студентка-журналістка ФФСК

Світлини Олександри Полякової,
студентки БДПУ

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print