Маємо ще одне держбюджетне дослідження!

Вітаємо молодих учених БДПУ з перемогою у конкурсі проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених!

Загалом на конкурс було подано 362 проекти з понад 100 вишів та наукових установ МОН. Від нашого вишу було подано 3 проекти. Наукова робота «Розробка технології оцінювання показників якості та безпеки продуктів нанотехнологій протягом життєвого циклу»  – серед переможців конкурсу. Останнім часом важко знайти галузь виробництва, у якій не застосовуються наноматеріали. Однак до сьогодні не існує чіткої технології оцінювання якості такої продукції. Також не регламентовано механізми утилізації продуктів та виробів, що містять або можуть містити наночастинки. Ця проблема являється гострою і потребує вирішення, адже нанотехнології окрім своїх корисних властивостей, можуть володіти також тими властивостями, які представляють небезпеки для навколишнього середовища та життя людей. Проект має на меті встановлення методологічних засад управління процесом формування наноструктур, напрацювання комплексу заходів щодо проведення екологічної експертизи продуктів нанотехнологій протягом їх життєвого циклу, розробку критеріїв якості нанотехнологічної продукції та встановлення механізмів утилізації наноматеріалів та їх похідних.

Керівник проекту – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій БДПУ Юрій Єфименко.

Співкерівник – доктор технічних наук, професор кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки  НУЦЗУ Віола Вамболь.

Відповідальний виконавець – кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій БДПУ Яна Сичікова.

Бажаємо молодим науковцям творчого натхнення, наукових успіхів та наполегливості у досягненні планів!

logo RMU

Рада молодих учених БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print