Майстер-клас від Ганни Української

Професія вчителя – це вічний двигун саморозвитку, адже кожен освітянин повинен не лише досконало знати свій предмет та володіти методикою його викладання, а й постійно удосконалювати свої знання.

Тож, з метою популяризації професії вчителя іноземної мови та формування професійних навичок студентів і за ініціативи декана факультету філології та соціальних комунікацій Ірини Глазкової при кафедрі іноземних мов і методики викладання було створено Школу молодого вчителя.

У рамках діяльності Школи і Тижня іноземних мов, 25 квітня, відбувся майстер-клас з методики викладання англійської мови від Ганни Української для студентів-германістів.

DSC_0771

Українська Ганна В’ячеславівна, вчитель вищої категорії, заступник директора з навчально-виховної роботи Бердянського муніципального ліцею та призер конкурсу «Вчитель року 2016», поділилася зі студентами прийомами зацікавлення учнів під час навчального процесу та іншими практичними порадами з професійної діяльності. Студенти подискутували щодо актуальних проблем, із якими доводиться стикатися вчителям під час організації навчального процесу, а також почули від Ганни В’ячеславівни практичні поради про різноманітні шляхи створення комунікативних ситуацій на уроці.

Після заходу студенти 32 групи поділилися своїми враженнями від майстер-класу.

Оля Малинка

25 квітня в нашому університеті проводився майстер-клас з англійської мови під керівництвом Української Ганни В’ячеславівни. Час, який ми провели з нею, пролетів зовсім непомітно. Вона не тільки розважала нас цікавими іграми, але й у ході гри навчала, як зацікавити дітей на уроці та ефективніше подати навчальний матеріал.

Ганна В’ячеславівна поділилася із нами своїм досвідом проведення уроків та показала, як зі стандартного можна зробити змістовний і, навіть, веселий урок, як для учня, так і для вчителя. Вона запропонувала нам через декілька років запросити її на урок кожного з нас, де вона буде спостерігати за тим, як розвиваємося ми – майбутні вчителі.

Таня Петрова

«Вчитель англійської мови – це не просто професія, а стан душі».

Сонячного вівторка 25 квітня до Бердянського державного педагогічного університету завітала вчитель муніципального ліцею Українська Ганна В’ячеславівна, яка провела майстер клас з викладання англійської мови. 

Ганна В’ячеславівна продемонструвала методи, які вона зазвичай використовує на своїх уроках. Перше ж завдання створило доброзичливу атмосферу, адже ми мали змогу більше дізнатися один про одного, розвинуло навички письма, читання та говоріння. Було надзвичайно цікаво шукати саме ту людину, яка написала певний факт про себе.

Запам’ятався і спосіб, у який Ганна В’ячеславівна розповіла про себе. Вона намалювала певні символи: рибку, полум’я, числа та прізвище письменника. Ми повинні були відгадати, що ж це означає для нашого вчителя. Інші завдання були спрямовані на становлення нас – студентів – як майбутніх викладачів. Ми обговорювали те, що повинен і що не повинен робити вчитель на уроці. Метою останнього завдання був розвиток критичного мислення. Нам показали кумедну картинку, і потім одна команда мала скласти питання, а інша придумати відповіді, до того ж обидві команди не спілкувалися між собою.

На уроці завдяки простим, на перший погляд, завданням ми змогли покращити навички читання, аудіювання, говоріння та письма. Була створена атмосфера, яка дійсно налаштовувала на вивчення англійської мови. Мені запам’яталась фраза Ганни В’ячеславівни: «Якщо вчитель англійської мови – це не ваша професія, то знайдіть собі іншу роботу та не травмуйте дітей». І справді, наша професія – це стан душі, що вимагає повної самовіддачі.

DSC_0776

Віка Попівщая

Бути вчителем – це дійсно мистецтво, обране за покликом серця. У цьому ми черговий раз переконалися спостерігаючи за роботою справжнього професіонала – вчительки БМЛ Української Ганни В’ячеславівни. Проведений нею майстер-клас став чудовим прикладом педагогічної творчості та подарував можливість обговорити актуальні проблеми організації навчального процесу. Ганна В’ячеславівна вказала на шляхи створення комунікативних ситуацій, продемонструвала розмаїття методів, прийомів та засобів навчання іноземної мови, в ефективності яких ми змогли переконатися на власному досвіді. Також хочеться відзначити приємну атмосферу співпраці, що панувала протягом всього заходу. Щиро дякуємо Ганні В’ячеславівні за відповіді на запитання, цінні поради і бажання ділитися власним досвідом, а нашим викладачам за організацію цієї зустрічі та отриманий позитивний настрій. Я впевнена, що для кожного з нас ця зустріч стала джерелом нових знань і натхнення.

Анна Сухарєва

Я вже не раз чула від людей, яких поважаю, що важливо мати доброго наставника у тій справі, в якій хочеш досягнути успіху. Тому дуже ціную зустрічі, подібні тій, яка відбулася 25 квітня.

Нашій групі пощастило зустрітися із Українською Ганною В’ячеславівною, вчителькою муніципального ліцею. Ганна В’ячеславівна поділилася своїм досвідом учителювання, роблячи акценти на важливих для вчителя моментах у викладанні англійської та в організації навчального процесу, а також дала нам змогу знову відчути себе на місці учнів, виконуючи вельми цікаві завдання. Загалом, час було проведено справді корисно, і особисто я змогла винести із цього спілкування багато важливого.

DSC_0786

Дякуємо Ганні В’ячеславівні за майстер-клас, а нашим викладачам за організацію цього заходу, та чекаємо наступних зустрічей!

За матеріалами кафедри іноземних мов і
методики викладання (http://bdpu.org/in-lang.html)

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print