Майстриня з лялькового світу

У Бердянську є чимало неперевершених майстрів своєї справи: з вишивання, крою та шиття, в’язання, пекарства, але я ніколи не чула, тим паче, на бачила на власні очі лялькових майстрів. Марина Алябушева – колишній викладач Бердянського державного педагогічного університету познайомила нас саме із лялькою. Учора в музеї імені Бродського відбулася виставка ляльок ручної роботи. Марина Віталіївна та її учні представили усім бажаючим своє рукотворне мистецтво (див. світлини).

«Початок завжди простий – ганчіркова лялька, потім завдання ускладнилось із додаванням шарнірів. Коли навчилися це все робити, вирішили не зациклюватися на цьому і йти далі. Так і з’явилися ляльки з ладолу (пластику). Найскладніша лялька, яку ми маємо, – може прийняти будь-яку позицію, вона складається з 15-и шарнірів», – розповідає майстриня. Колишня студентка БДПУ, Тетяна Лебедєва-Грібова, говорить, що не просто робити ляльку. Можна робити усе, як того потребує техніка, але в неї не буде душі. Лялька просто не буде подобатись, і автор усе змінює. А це дуже непросто, адже один такий виріб твориться близько двох місяців.

«Вищій пілотаж» у ляльковому світі – це фарфорова шарнірна лялька. Марина Віталіївна мріє навчитися такі робити: «Навіщо стояти на місці і робити, що вмієш?». Незабаром керівник школи лялькової майстерності Марина Алябушева відбуде на декілька мастер-классів закордон, щоб з новими знаннями та силами приступити до виготовлення шедеврів із фарфору. Бажаємо творчих успіхів Марині Віталіївні, та її учням. Нехай щастить!

Дар’я Калюжна

студентка-журналістка БДПУ

Світлини Лесі Сухомлин


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

2 Відповісти на “Майстриня з лялькового світу”

  1. Дуже гарна та цікава стаття.

Коментарі закриті.