Майя Варьєва: «Моє слово про Шевченка»

Сьогодні кожен з нас вносить свою часточку на терези вшанування знаменної дати – 200-річного ювілею безсмертного генія, мислителя, письменника, художника, духовного покровителя українського народу – Т. Г. Шевченка. Про Шевченка говорити непросто, бо він більше, ніж митець. Ця людина давно стала символом, знаком, легендою. Про нього можна говорити годинами – і буде недостатньо. А можна сказати слово «геній» – і не варто більше нічого говорити, наступне слово буде зайвим.

В цілому життя та творчість Шевченка мали величезний вплив на формування світогляду українців як його часу, так і сьогодні. Він дав Україні образ та ідею. Ми поступово приходимо до розуміння творів Шевченка-поета, до якого можна звертатися постійно.

Шевченко – вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу! Він – гордість України. Він є символом нації, українським Мойсеєм, нашим минулим, сьогоденням і майбутнім. Його ім′я відоме в усьому світі, його вірші знані на всіх континентах. Він і досі живе в Україні, а Україна перебуває в ньому. Постать велична і багато в чому суперечлива. Так, з чимось ми можемо погоджуватися, чогось не розуміти, але ніхто не зважиться заперечувати те, що все ним зроблене в ім′я і задля України.

Поет української совісті. Для нас Шевченко – незбагненний провидець і пророк, слова якого не просто рядки вірша, а послання для щоденного обговорення і нагадування про наші можливості, наші злети і падіння, про душу і бездушність. Актуальність його творів вражаюча. І сьогодні його читають з новим піднесенням і хвилюванням.

Феномен Шевченка полягає в тому, що він зумів так зобразити свою сучасність, викрити такі суспільні проблеми, які, на жаль, не минають зі зміною століття, чи зміною політичного устрою. При всіх владах важливими будуть Правда і Воля. Шевченко ще не скоро, а напевно, ніколи не втратить своєї актуальності. Знайдіть свого Шевченка!

Читаю Шевченка
… лячно мені.
У кожному слові –
Сьогоднішні дні.

DSC_0221

Майя Варьєва,
викладач української мови та літератури
економіко-гуманітарного коледжу БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print